مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) اردکان:

دوره امام شناسی در مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(س) اردکان برگزار شد

شناسه خبر : 80048

1398/05/13

تعداد بازدید : 134

دوره امام شناسی در مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(س) اردکان برگزار شد
مدیر مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(سلام الله علیها ) اردکان، بیان کرد: دوره امام شناسی با هدف تبیین تقویت علمی طلاب و مبلغین در راستای تقویت باورهای جامعه نسبت به جایگاه و مقام اهل بیت(علیهم السلام) برای طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، دوره امام شناسی با حضور حجتالاسلام والمسلمین جعفرپور استاد حوزه و دانشگاه قم در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها اردکان) برگزار شد.

خانم ابراهیمیان با بیان اینکه این دوره در 12ترم  برگزار شود، افزود: در این دوره با روشی نوین به شناخت و معرفی جایگاه حجت های الهی در دین و تبیین جنبه های مختلف بحث امامت(همانند تحلیل تاریخی تشیع، شئون و وظایف امام، خلقت امام، تکلیف انسان ها در مقابل امام ) می پردازد.

وی  هدف از برگزاری این دوره  را تقویت  علمی طلاب و مبلغین در راستای تقویت باورهای جامعه نسبت به جایگاه و مقام اهل بیت(سلام الله علیها) و اصلاح و افزایش معرفت صحیح و اصیل شیعی نسبت به مقام امامت و واکسینه کردن افراد جامعه در برابر شبهات و هجوم رسانه ای ماهواره ای و بالا بردن معرفت و آگاهی جامعه و دفاع از عقاید شیعه و انتقال به نسل بعد عنوان کرد.

مدیر مدرسه علمیه فاطمة الزهرا(سلام الله علیها) اردکان در پایان گفت: در این دوره طلاب و مبلغین با مباحث ضرورت معرفت امام و مبانی آن، مراتب معرفت، آیات و روایات معرفت امام، آثار و فواید معرفت، راههای کسب معرفت و عوامل محرومیت از معرفت آشنا شده و گواهی معتبر به شرکت کنندگان در دوره اعطاء و شرکت کنندگان موفق و فعال در راستای گسترش معارف اهل بیت(ُسلام الله علیها) جهت برگزاری کلاس در همین زمینه به کار گرفته خواهند شد.