امام جمعه قم:

مسئولان و خانواده‌ها مسیر ازدواج جوانان را فراهم کنند

شناسه خبر : 80000

1398/05/11

تعداد بازدید : 245

مسئولان و خانواده‌ها مسیر ازدواج جوانان را فراهم کنند
امام جمعه قم گفت: مسئولان و خانواده‌ها باید مسیر درست ازدواج جوانان را فراهم کنند تا نسل جوان به‌موقع به خانه بخت بروند.

به گزارش خبرگزاری کوثر آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که درمصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: لقمه حرام سبب مشکلات زیادی در زندگی و سفره ناپاک سبب عدم استجابت دعا می‌شود.

وی با شاره به حدیثی از پیامبر(ص) افزود: کسی که لقمه حرام بخورد عبادت‌های وی موردقبول نیست و تا 40 روز دعاهای وی مستجاب نمی‌شود، در حدیث قدسی آمده است که همه دعاها موردپذیرش قرار می‌گیرد مگر اینکه کسی لقمه وی حرام است.

امام‌جمعه قم با اشاره به فرارسیدن سال روز شهادت امام جواد(ع) تصریح کرد: این امام همام عمر خود را برای مقابله با ظلم و ستم صرف کرد و در عمر کوتاه خویش آثار و برکات بی‌نظیری به‌جای گذاشت و با علم و دانش خود همه را شگفت‌زده کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به سال‌روز ازدواج امیرالمؤمنین(ع) بیان کرد: مسئولان و خانواده‌ها باید مسیر درست ازدواج جوانان را فراهم کنند تا نسل جوان به‌موقع به خانه بخت بروند

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار عنوان کرد: از خدمات اصحاب رسانه تشکر می‌کنم و تأکید داریم که جریان رسانه در دست امپراتوری‌های ظالم است و دستگاه‌های امپراتوری نظیر اختاپوس تحلیل و خبررسانی را زیر یوغ خود گرفتند، البته جریان مقاومت اقدام به جریان درست اطلاع‌رسانی کرده و باید از آن تشکر کرد.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: دانش، مهارت، صداقت، بینش، دلسوزی، نقد سازنده و حمایت درست از خدمات صحیح ازجمله وظایفی است که جریان خبرنگاری سالم باید به آن بپردازد.

وی با تأکید بر اینکه حرکت ایران منطقی و عقلانی و صحیح و درست است، گفت: ملت ایران همچنان با تحریم‌های ظالمانه آمریکا روبرو است و وزیر امور خارجه کشورمان نیز از این تحریم مصون نماند، دنیا این موضوع را متوجه شده که ایران دو زبان دارد که یک‌زبان منطق همراه با گفت‌وگو است و هر جا که نیاز باشد به کار می‌گیرد.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه دشمنان عالم بدانند ایران اسلامی در برابر تهدید و تحریم و تجاوز دشمن کوتاه نمی‌آید، ابراز کرد: ملت ایران از قدرت صحیح و سالم برخوردار است، هنگامی‌که انگلیس کشتی ایران را غصب کرد باقدرت تمام کشتی این کشور را متوقف کردیم.

عضو فقهای شورای نگهبان بیان کرد: دشمنان بدانند کشور ایران منطق دارد و عقلانی تصمیم می‌گیرد ولی در برابر تهدید تسلیم نمی‌شود و در برابر دشمن با همه قدرت ایستادگی می‌کند.

مدیر حوزه‌های علمیه  خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم علاوه بر اینکه 7 راهبرد را برای آینده ما ترسیم کرده است ازنظریه و تئوری های بسیار مناسبی برخوردار است که باید مورد توجه همه اقشار جامعه قرار بگیرد.