نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان:

معاونت فرهنگي حوزه با برگزاری دوره هاي بصيرت افزايي علم سیاسی طلاب را بالا ببرد

شناسه خبر : 79942

1398/05/08

تعداد بازدید : 157

معاونت فرهنگي حوزه با برگزاری دوره هاي بصيرت افزايي علم سیاسی طلاب را بالا ببرد
نماينده ولي فقيه در استان هرمزگان بیان کرد: معاونت فرهنگي حوزه نیز با برگزاری دوره هاي بصيرت افزايي براي طلاب، در بالا بردن سطح دانش و سطح علم سياسي طلاب تلاش كند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده در دیدار با کارکنان مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) که در دفتر نماینده ولی فقیه هرمزگان انجام شد، بیان داشت: وجود باشگاه ورزشی در مدارس علمیه علاوه بر سلامت جسم و جان طلاب، ظرفیتی مناسب برای تاثیرگذاری تربیتی طلاب بر دیگر بانوان در سطح استان می باشد و هرگونه حمايتي از اين بخش لازم است.
وی هيات امنا را در حوزه هاي علميه یک ظرفيت دانست و خاطر نشان کرد: مدرسه علمیه توسط کارکنان آن اداره خواهد شد و ميزان مداخله امام جمعه در امور مدرسه بخصوص امور جزئي كم خواهد بود اما مطالبه او در زمینه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی زياد خواهد شد.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه باید درخواست های بین حوزه و دفتر امام جمعه دو طرفه باشد، تاکید کرد: مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس باید در بخش های آموزشی، فرهنگي و پژوهشی خود را بيش از اين فعال و توانمند نشان دهد و در این مسیر حمايت و پشتيباني های لازم را از جانب امام جمعه خواهند داشت و البته در اين زمينه ها مطالبه امام جمعه از حوزه نیز بيشتر خواهد بود و ميزان حمايت از مدرسه بستگي به ميزان رشد علمي و تعالي مدرسه دارد.
وی افزود: مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس با داشتن شرايط و اساتيد خوب باید تفاوت محسوسی با ديگر مدارس سطح استان داشته باشد.
عبادی زاده تاکید کرد: کتابخانه حوزه علمیه خواهران نیز باید با توجه به گرايش ها و رشته های مختلف در حوزه، غنی سازی شود.
نماینده ولی فقیه خطاب به کارکنان حوزه بیان داشت: من با سياسي كاري مخالفم اما با سياست نه که سياسي كاري يعني دنبال باند سياسي بودن اما طلاب بايد سياستدان شوند و بينش سياسي بالا و قدرت دانش سياسي داشته باشند و بر مسائل روز اشراف داشته تا بمباران سياسي نشوند و معاونت فرهنگي حوزه نیز با برگزاری دوره هاي بصيرت افزايي براي طلاب، در بالا بردن سطح دانش و سطح علم سياسي طلاب تلاش كند.
وی ضمن تشکر از زحمات آيت الله نعيم آبادي امام جمعه پیشین بندرعباس، تصریح کرد: آيت الله نعيم آبادي زحمات و تلاش های زیادی برای مدرسه علمیه بندرعباس انجام دادند که بايد قدردان زحمات وی بود و كارهاي خوب آيت الله نعيم آبادي را ديد و در غیاب ایشان بیشتر از او تقدیر و تشکر كرد و نقايص را از بنده طلب كنيد و كاستي هايي وجود داشته است اما زحمات ايشان را نمي شود ناديده گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده مسئولیت امامت جمعه را یک بار امانت از جانب خداوند عنوان کرد و گفت: خداوند این بار امانت را با دستان مبارك رهبر فرزانه امام خامنه ای(مد ظله العالی) به دوش بنده گذاشتند که امیدوارم در اين ماموريت بزرگ كه كار زيادي مي طلبد رو سفيد شوم.
وی در پایان با بیان اینکه حوزوی ها بازوهاي فرهنگي هستند، خطاب به کارکنان حوزه بیان داشت: امام جمعه به حمايت تك تك حوزوی ها به عنوان بازوهاي فرهنگي براي فعاليت هاي فرهنگي و اجتماعي در همه حوزه ها از جمله ستاد نماز جمعه نياز دارد و امام جمعه در همه زمینه ها  پشتیبان حوزه است و حوزوی ها نیز به عنوان قشر تاثیر گذار باید در زمینه عملیاتی کردن فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در بستر جامعه فعال عمل کنند.