مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در علی آباد کتول برگزار شد

شناسه خبر : 79920

1398/05/09

تعداد بازدید : 145

مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در علی آباد کتول برگزار شد
مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی را در این مدرسه علمیه مقدسه برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مراسم گرامیداشت آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی از سوی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد با حضور اساتید، طلاب و شماری از بانوان این شهرستان برگزار شد که در این مراسم ضمن قرائت آیاتی از قرآن کریم، برخی از سجایای اخلاقی و خدمات اجتماعی آن عالم ربانی اشاره شد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد، امام جمعه شهرستان علی آباد کتول با عرض تسلیت رحلت این عالم فقید بیان کرد: این خانواده شجره طیبه ای هستند که یک اصل بسیار محکم و متقنی دارند، "اصلها ثابت و فرعها فی السماء"،آیت الله سید محمود حسینی شاهرودی از مراجع تقلید بسیار بزرگ بودند که مقلدین فراوانی داشتند.

وی افزود: آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی از نبوغ بالایی برخوردار بودند و همین امر باعث شد تا در زمان جوانی اجازه اجتهاد را از پدر بزرگوارشان دریافت کنند، این در حالی است که والد ایشان بسیار سخت به کسی این اجازه را می دادند.

امام جمعه علی آباد کتول با اشاره به شخصیت این مرجع عالیقدر تشریح کرد: ایشان از شیفتگان اهل بیت(علیهم السلام) بودند و نسبت به برگزاری مراسمات مذهبی اهتمام ویژه داشتند، بارها پیاده به کربلا مشرف شدند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی نژاد بیان کرد: آیت الله شاهرودی در طول عمر پربرکت خود در تربیت طلاب، کمک به موسسات و همچنین تالیفات فراوانی به یادگار گذاشتند که همگی منشاء خدمات بودند.

وی بیان کرد: فرزند و خانواده صالح را از دیگر برکات زندگی این عالم فرزانه است که همه از برکاتشان استفاده می کنند، قریب به 40 سال است که شهرستان علی آباد کتول از وجود آیت الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی فرزند آیت الله سید محمد شاهرودی(ره) بهره می برد.

امام جمعه علی آباد کتول در ادامه به جایگاه علما و مراجع اشاره کرد و با نام بردن سه عصر شامل انبیاء، ائمه و علما توضیح داد: انبیا و ائمه معصومین(علیهم السلام) زمینه حضور علما در جامعه را فراهم کردند و در اینباره روایات فراوانی از معصومین(علیه السلام) بیان شده است.

حجت الاسلام المسلمین مهدی نژاد با اشاره به مشکلات و رنج های فراوان علما در راه تبلیغ و حفظ دین اسلام اذعان کرد: آن بزرگواران بهترین ملجاء و پناهگاه ما در حل مسائل هستند که نباید از این امر غافل شد زیرا دشمن به اهمیت جایگاه علما پی برده است.

وی در پایان اظهار کرد: علما ستون های حوزه های علمیه بوده و بحمدلله مردم ما نیز قدردان مراجع هستند