مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد:

شناخت و معرفی معروف از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه است

شناسه خبر : 79863

1398/05/07

تعداد بازدید : 117

شناخت و معرفی معروف از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه است
مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد، شناخت و معرفی معروف را از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، دوره آموزش امر به معروف و نهی از منکر با حضور حجت الاسلام والمسلمین فخرالدینی، مسئول معاونت اجتماعی سپاه الغدیر استان یزد در جمع طلاب و عموم بانوان بسیجی  مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) مهریز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فخرالدینی در نشست با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر باعث پیشگیری فرد و جامعه به سوی بی بند و باری و سقوط می شود و شناخت و معرفی معروف از جمله ضرورت های فرهنگی جامعه است.

وی به تبیین آثار حفظ حجاب در جامعه پرداخت و بیان کرد: مسئله حجاب از جمله مسائلی است که اسلام به آن بسیار سفارش کرده است؛ حجاب باعث استحکام بنیان خانواده و نبودنش باعث فحشا و منکرات شده و استحکام خانواده را متزلزل و جامعه را آلوده به گناه می کند.

حجت الاسلام والمسلمین فخرالدینی در ادامه افزود: بی حجابی عواملی دارد که فرد آمر به معروف با دانستن هر یک از این عوامل، بهتر می تواند امر به معروف انجام دهد، برخی از این عوامل شامل کم توجهی به عفت، ضعف ایمان، جهل و غفلت، خودنمایی، بی غیرتی، ارضای تمایلات جنسی، عدم احساس و مسئولیت در حفظ ارزش ها، تهاجم فرهنگی، پیروی از الگوی غربی می شود.

وی در پایان نکاتی را در باب امر به معروف بیان کرد و افزود: روان شناسی و مخاطب شناسی از جمله علومی است که آمران به معروف باید از آن آگاه باشند تا بتوانند با شیوه های درست و بدون تحقیر و توهین این فریضه الهی را انجام دهند.

 این نشست با همکاری مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) مهریز و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان برگزار شد.