مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) نکا مطرح کرد:

حضور خواهران طلبه در عرصه خدمات فرهنگی- اجتماعی امری ضروری است

شناسه خبر : 79799

1398/05/03

تعداد بازدید : 121

حضور خواهران طلبه در عرصه خدمات فرهنگی- اجتماعی امری ضروری است
مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) نکا گفت: ورود طلاب به عرصه اجتماعی و خدمات دهی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی امری ضروری است که موجب ارتباط گیری موثرتر با عموم بانوان و آسیب شناسی مشکلات این قشر می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از مازندران، خانم ساداتی بیان کرد: کادر، اساتید و مبلغان این مدرسه علمیه در طول سال در مناسبتهای مختلف به خصوص ایام تابستان با برپایی غرفه هایی مانند پاسخگویی به سوالات شرعی، ایستگاه نقاشی و رنگ آمیزی همراه با ارائه محصولات فرهنگی، در پارک مادر شهرستان نکا حضور فعال دارند که مورد استقبال افراد حاضر در پارک قرار می گیرد.
وی افزود: هدف از برپایی غرفه ها و حضور در پارک، ورود طلاب به عرصه اجتماعی و خدمات دهی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی است و قطعا حضور خواهران طلبه در اماکن عمومی موجب ارتباط گیری بهتر و موثر تر  با عموم بانوان، آسیب شناسی مشکلات و ارائه راه حل  در این خصوص می شود.
وی تصریح کرد: مشاورین این مدرسه علمیه نیز با حضور در غرفه خانواده، ضمن آموزش مهارتهای زندگی به مراجعه کنندگان،  پاسخگوی مسائل مربوط به خانواده، زوجین، تربیت فرزند و غیره هستند.
مدیر مدرسه علمیه خواهران نکا در پایان خاطر نشان کرد: طلاب و کادر این مدرسه علمیه مسئولیت برنامه های فرهنگی واحد خواهران شهرستان نکا را متقبل شده و هر هفته در مصلی نماز جمعه حضور فعال داشته و فعالیت های فرهنگی مانند کار با کودک، پاسخگویی به سوالات احکام، مشاوره دینی و خانوادگی، حلقه معرفتی و کتابخوانی در جمع نمازگزاران را انجام می دهند.