مسلمانان کشمیر خواستار آزادی شیخ زکزاکی شدند

شناسه خبر : 79778

1398/05/02

تعداد بازدید : 559

مسلمانان کشمیر خواستار آزادی شیخ زکزاکی شدند
جمعی از مردم منطقه کشمیر تحت کنترل هند، روز گذشته با برگزاری تظاهراتی خواستار آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه، شدند.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از ایکنا این تظاهرات،  دوشنبه، ۳۱ تیر، از سوی گروه «نسل انقلاب کشمیر» با حضور نوجوانان و جوانان در شهر «بارامولا» در جامو و کشمیر برگزار شد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پلاکاردهایی را حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود:‌ «زکزاکی را آزاد کنید»،‌ «مرگ بر دولت نیجریه» و «مرگ بر ارتش نیجریه».

یکی از آن‌ها به نام عرفان حسین گفت: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا آزادی فوری شیخ زکزاکی را، که به درمان نیاز دارد،‌ طلب کنیم.

شیخ زکزاکی در ماجرای قتل‌عام شهر زاریا در نیجریه که دسامبر سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد به‌ شدت زخمی شد و در جریان همین حوادث یک چشم خود را نیز به‌ کلی از دست داد.

وی از آن تاریخ تا کنون به همراه همسرش به دلیل اتهاماتی که نادرست بودن آن‌‌ها اثبات شده در زندان به سر می‌برد و با وجود حکم دادگاه عالی نیجریه مبنی بر آزادی آن‌ها،‌ دولت این کشور از آزاد کردن زکزاکی و همسرش خودداری می‌کند.

به‌ دلیل عمق مصدومیت‌ها و عدم درمان و رسیدگی کافی در این سالها، رهبر جنبش اسلامی نیجریه دچار مشکلات جسمی و بیماری‌های فراوانی شده که به گفته پزشکان در صورت عدم درمان، عوارض جبران‌ناپذیری را بر جای خواهد گذاشت و می‌تواند تهدیدکننده حیاتش باشد.