مدرسه علمیه عصمتیه بابل بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد

شناسه خبر : 79601

1398/04/29

تعداد بازدید : 115

مدرسه علمیه عصمتیه بابل بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد
مدیر مدرسه علمیه خواهران عصمتیه بابل، از فعالیت بیش از 50 سال این مدرسه خبر داد.

خانم فاطمه زیرک در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کوثر در مازندران بیان کرد: مدرسه علمیه عصمتیه بابل در سال 1347 به صورت مکتب تاسیس  و فعالیت خود را  با آموزش احکام، قرآن و نماز آغاز کرد و در سال 1370 این مدرسه با تدریس دروس حوزوی و جذب خواهران طلبه به صورت غیر رسمی همچنان به فعالیت خود ادامه داد تا این که در سال 1383 تحت پوشش مرکز مدیریت قرار گرفت.
وی گفت: در حال حاضر این مدرسه  دارای 71 طلبه مشغول به تحصیل و 127 طلبه فارغ التحصیل بوده  که بیش از 60  طلبه این مدرسه در امر تبلیغ  و 15 طلبه در حوزه پژوهش فعالیت گسترده ای دارند.
مدیرمدرسه عصمتیه بابل تصریح کرد: خواهران طلبه این مدرسه در کنار برنامه های آموزشی، فعالیت هایی در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی مانند جمع آوری کمک برای سیل زدگان ، برپایی برنامه های مشاوره به مناسبت هفته حجاب و عفاف در سطح شهر، همکاری با مساجد در مراسم اعتکاف در زمینه پرسش و پاسخ احکام، ارائه مشاوره تلفنی و  همکاری با نهادهای فرهنگی جهت برگزاری مراسمات انجام می دهند.
وی افزود: در این مدرسه واحدخیریه ای نیز به صورت مستقل در زمینه های جمع آوری خیرات، وجوه شرعی (اعم از زکات ، خمس، فطریه، صدقات و...)، کمک هزینه ازدواج ، پرداخت هزینه های بیمار و غيره مشغول به فعالیت است.