نمایشگاه «رواق رضوی» در شهرستان گرگان برگزار شد

شناسه خبر : 79416

1398/04/25

تعداد بازدید : 63

نمایشگاه «رواق رضوی» در شهرستان گرگان برگزار شد
به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه «رواق رضوی» آستان قدس رضوی استان گلستان با مشارکت مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (س) گرگان در پارک شهر گرگان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، به مناسبت دهه کرامت نمایشگاه «رواق رضوی» آستان قدس رضوی استان گلستان با همکاری طلاب مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه(س) گرگان در «پارک شهر» گرگان برگزار شد.

خانم فاطمه نجار فعال فرهنگی این مدرسه گفت: نمایشگاه شامل غرفه های متعدد است که خواهران طلبه مسئول غرفه های پرسش و پاسخ، آزمون بهره هوشی، بازی های کلامی و غیر کلامی و نقاشی کودک  هستند.

وی با بیان این که غرفه نقاشی با استقبال بسیار خوب کودکان و والدین روبرو شده است، افزود: نقاشی بهترین وسیله برای ورود به دنیای کودکانی است که هنوز قوه تکلمشان به خوبی رشد نیافته است.

فعال فرهنگی مدرسه علمیه صدیقه فاطمه سلام الله علیها گرگان با اشاره به این که نقاشی بهترین ابزار ارتباطی برای کودکان یا به عبارتی زبان کودکان است، تصریح کرد: از طریق نقاشی می توان به بهره هوشی کودکان، میزان فعالیت، علایق و نیازهای آنان، و نیز عواطف مثبت و منفی فرزندان به دیگران به ویژه والدین پی برد.

خانم نجار با اشاره به این که نقاشی از ضمیر ناخودآگاه کودکان نشات می گیرد و نشانه های نهفته ای در نقاشی آنان است، ادامه داد: مشاوران با تحلیل و بررسی نقاشی کودکان راه کارهایی را جهت بهبودی و بهتر شدن روحیات کودکان در اختیار والدین و خانواده ها قرار می دهند.