معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا(س) گرگان:

نقش مبلغان در ارتقای بینش جامعه عامل موثر در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است

شناسه خبر : 79400

1398/04/25

تعداد بازدید : 67

نقش مبلغان در ارتقای بینش جامعه عامل موثر در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان یکی از عوامل موثر در توسعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را نقش عالمانه پیام رسانان و مبلغان در ارتقای دانش و بینش جامعه دانست.

  

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم علاءالدین پیرامون فعالیت های انجام شده در دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب بیان کرد: یکی از عوامل موثر در توسعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب، نقش عالمانه پیام رسانان و مبلغان این امر در ارتقای دانش و بینش جامعه است که در این بین طلاب علوم دینی این رسالت خطیر را برعهده دارند.

وی افزود: معاونت فرهنگی مدرسه علمیه عالی الزهرا سلام الله علیها در هفته عفاف و حجاب همچون سنوات گذشته، فعالیت های متعدد فرهنگی ویژه طلاب و عموم بانوان برگزار کرد. 

معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) انجام فعالیت های رسانه ای پیرامون حجاب و عفاف را از فعالیت های شاخص این مدرسه دانست و ادامه داد: از دیگر فعالیت های این معاونت، نشست علمی با عنوان «چرایی حجاب و پاسخ به شبهات پیرامون آن»، اعزام مبلغ به مناطق مختلف شهر  و روستا جهت برگزاری نشست های مرتبط، برگزاری جشن میلاد حضرت معصومه(سلام الله علیها) و نشست تربیتی با عنوان«شاخصه های وجودی حضرت معصومه(سلام الله علیها)»، برگزاری جشن میلاد امام رضا(علیه السلام) و نشست تربیتی با موضوع "ضرورت شناخت ائمه اطهار علیهم السلام " بوده است.

خانم علاءالدین ادامه داد: پاسخگویی به سوالات و مشاوره پیرامون موضوع "عفاف و حجاب"، برپایی نمایشگاه عکس و پوستر حاوی چرایی حجاب و مقایسه پوشش زنان قبل و بعد از انقلاب و نیز جملات قصار از امام خمینی رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری مدظله العالی، فضاسازی پیرامون عفاف و حجاب، تهیه بروشور و ..... از دیگر فعالیت های این مدرسه در دهه کرامت و هفته عفاف و حجاب است.

وی  خاطرنشان کرد: سلسله نشست های معرفتی و تربیتی و نیز جلسات پاسخ به شبهات در این خصوص ویژه مبلغین در طول سال در حال اجراست.