انتقاد ترامپ از نمایندگان مسلمان کنگره

شناسه خبر : 79395

1398/04/24

تعداد بازدید : 119

 انتقاد ترامپ از نمایندگان مسلمان کنگره
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در تازه‌ترین حملات لفظی‌ خود علیه نمایندگان مسلمان و رنگین‌پوست کنگره، به ایلهان عمر و رشیده طلیب و دو نماینده زن دیگر کنگره حمله کرد و گفت که حتی نمی‌داند آن‌ها از کجا آمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از ایکنا ترامپ در اظهاراتی  گفت که گروهی از نمایندگان زن کنگره وابسته به دمکرات‌ها، به نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان بی‌احترامی کردند که منظور وی، طلیب،‌ عمر و «آیانا پرسلی» و «اوکاسیو کورتز،» بودند.

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این هفته در اظهاراتی خطاب به نمایندگان گفت که از کسانی که از رسانه‌های اجتماعی برای انتقاد از دیگر اعضای کنگره استفاده می‌کنند، ناخرسند است.

این اظهارنظر به اوکاسیو کورتز، ایلهان عمر، رشیده طلیب و آیانا پرسلی اشاره داشت که از رسانه‌های اجتماعی بیشتر استفاده می‌کنند و بدون محافظه‌کاری نظراتشان را در شبکه‌های اجتماعی ابراز می کنند.

اوکاسیو کورتز، پلوسی را به هدف گرفتن خود و همکاران جدیدش – که همه از ملیت‌های گوناگون هستند- متهم کرده است.

ایلهان عمر که با رشیده طلیب، جزو نخستین زنان مسلمان راه‌یافته به مجلس آمریکا در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود، در سال ۱۹۹۲ همراه با خانواده‌اش به آمریکا آمد. او پس از فرار و مهاجرت از سومالی، سال‌های اول مهاجرتش را در اردوگاهی در کنیا گذراند. او در حال حاضر نماینده پنجم کنگره از ایالت مینه‌سوتاست.