روایت میخائیل و ویکتوریا زوج تازه مسلمان از آشنایی با اسلام؛

لذت نماز و عدالت‌خواهی امام حسین(ع) ما را مسلمان کرد

شناسه خبر : 79361

1398/04/23

تعداد بازدید : 216

لذت نماز و عدالت‌خواهی امام حسین(ع) ما را مسلمان کرد
از زمانی که به دنیا آمدم من فقط شنیدم خدا هست و این را باور داشتم. زمانی رسید که من باخودم فکر کردم، اگر خدایی هست پس راه درستی هم برای زندگی کردن هست.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از رهیافته، میخائیل سیمانوف از روسیه و ویکتوریا اسد چاه از اوکراین در یک گفت‌وگوی تلویزیونی پیرامون نحوه مسلمان شدن و چالش‌های پس از آن سخن گفتند که متن کامل این گفت‌وگو به شما خوانندگان گرامی تقدیم می‌شود.

آقای میخائیل یا میکاییل (نام بعد از مسلمان شدن) لطفا از خودتون و اینکه چطور مسلمان شدید برای ما صحبت کنید

_من در داغستان زندگی میکردم. زادگاهم در جنوب روسیه. اونجا معمولا مسلمانان بیشتری نسبت به دیگر مناطق روسیه زندگی میکنند. با شخصی که مسلمان بود در مورد اسلام، مسیحیت و دین بحث میکردم.


ایشان برای من دلایلی در مورد تناقصات دین مسیحیت و یهود اورد که من قبول کردم و قانع شدم و در مورد جامعیت اسلام دلایل محکم و قابل قبولی آورد، اما می ترسیدم اسلام رو قبول کنم چون نگران بودم بعد از مدتی از آن خارج شوم
ایشان به من گفت نترس! اینها وسو سه هایی است از طرف شیطان. مسلمانی سخت نیست. شما نماز بخوان و روزه بگیر. حج اگر امکانش را داشتی انجام بده، زکات بده …
با نماز خواندن، شروع و امتحان کن!
اگر دوست داشتی ادامه بده و اگر سختت بود ترک کن. بعد که ایشان رفتند جایی دیگر و من تنها بودم، امتحان کردم و به مدت یک هفته نماز خوندم خیلی لذت بردم و حس خوبی داشتم. خداوند کمک کرد و برای من راحت کرد. بالاخره یک روز به ایشان پیامک زدم و گفتم میخواهم مسلمان شوم و شما شاهد باش…

میخائیل-سیمانوف-تازه-مسلمان-روسیه

میخائیل-سیمانوف-تازه-مسلمان-روسیه

وقتی اسلام رو قبول کردم تصمیم گرفتم به مدرسه اسلامی بروم. رفتم پایتخت داغستان و به مدرسه رفتم. یک ماه آنجا بودم تا با اسلام آشنا شوم. بعد به مدرسه دیگری رفتم و چند ماه خواندن قران را یاد گرفتم و الان الحمد الله میتوانم قران بخوانم. بعدا به شهر خودم رفتم و با مسلمانان بیشتر آشنا شدم.
با دوستانم یک ماه به ایران آمدم و برگشتم. در نهایت تصمیم گرفتم برای خواندن دروس اسلامی دوباره به ایران بازگردم.

اولین باری که نام امام حسین رو شنیدید چه زمانی بود؟ چه احساسی داشتید؟

_من شنیدم امام حسین فرزند پیغمبر بوده و پیامبر امام حسین رو خیلی دوست داشت. شنیدم که امام حسین با ظلم حکومت مبارزه کرد و در کربلا به دست یزید شهید شد. شنیدم امام حسین مرد مهربان و نیکوکاری بود. وقتی شنیدم امام حسین را مسلمانان کشتند تعجب کردم. چرا اینکار رو کردند؟! چرا پسر پیغمبر خود را کشتند؟!
چرا علی بن ابیطالب را کشتند؟!
چرا با فاطمه الزهرا چنین رفتاری کردند؟ پاسخ های مختلفی شنیدم. درنهایت متوجه شدم اهل بیت مظلوم بودند و به آنها ظلم شده است تصمیم گرفتم امام حسین را بیشتر بشناسم تا پیرو راه ایشان باشم.

امام حسین در شیعه شدن شما چقدر نقش داشته است؟

_ نمیتونم بگم دقیقاچقدر و چطور، خیلی زیاد! اولین باری که به کربلا رفتم احساس غیر قابل وصفی داشتم که قابل بیان نیست. اولین باری که به حرم امام حسین رفتم هرچه در دل داشتم به ایشان گفتم . هم شکایت کردم هم انرژی گرفتم و خیلی لذت بردم… لحظه ای که شمر سر امام حسین را از تنش جدا کرد برای من خیلی سخت بود. امام حسین به او گفت اگر همین الان توبه کنی، شفاعت تو را میکنم ولی قبول نکرد…

خانم ویکتوریا شما چطور مسلمان شدید؟

_من از کییِف پایتخت اوکراین آمدم. مسلمان اونجا خیلی کم هستند. هیچ وقت در طول زندگی ام مسلمان ندیدم(قبل از مسلمان شدن). از زمانی که به دنیا آمدم من فقط شنیدم خدا هست و این را باور داشتم. زمانی رسید که من باخودم فکر کردم، اگر خدایی هست پس راه درستی هم برای زندگی کردن هست. به جستجوی این راه وروش درست زندگی کردن رفتم
دین من مسیحیت بود. کتاب انجیل را که میخواندم به این نتیجه می رسیدم که درست و کامل نیست و در واقع تحریف شده است. در انجیل میخواندم که پیامبری بعد از حضرت عیسی خواهد آمد این کنجکاوی من را برانگیخت. در این مورد کتاب زیاد خواندم. در ترجمه های مختلف،در اینترنت و در کلیسا به دنبال اطلاعاتی دراین مورد بودم وبه اسلام رسیدم. دین اسلام پاسخ تمام این سوالات را داد. در شهر ما یک مسجد هست به آنجا رفتم و شهادتین را گفتم و الان ۴سال است که مسلمان هستم.

خانم ویکتوریا شما اولین باری که اسم امام حسین رو شنیدید چه زمانی بود
_سه سال و نیم پیش زمانی که از طریق اینترنت خواندم که امام حسین را شهید کرده اند تعجب کردم . این سوال برایم پیش آمد برای چه چیز مهمی امام حسین جان خود را از دست داد؟ متوجه شدم او جان خود را برای حق برای عدالت برای مستضعفین از دست داده است. وقتی خواندم، امام حسین و گروه کوچکش مقابل یک گروه بزرگ و قدرتمند ظالم ایستاده شوکه شدم وتعجب کردم. او مرد خیلی بزرگ و شجاع و آزاده ای است. امام حسین جان و مال و خانواده خود را در راه خدا داد و این تاثیر زیادی در مسلمان و شیعه شدن من داشت.

ویکتوریا-همسر میخائیل-بانوی-تازه-مسلمان-اوکراین