رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد:

دانش آموزان منتظر محتوای زیبا، جذاب و هنرمندانه در زمینه نماز هستند

شناسه خبر : 79235

1398/04/20

تعداد بازدید : 76

دانش آموزان منتظر محتوای زیبا، جذاب و هنرمندانه در زمینه نماز هستند
رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌ و پرورش استان یزد، در جمع خواهران مبلغ گفت: بیش از 200 هزار نفر در مدارس و مقاطع تحصیلی دبستان تا دبیرستان منتظر محتوای زیبا، جذاب و هنرمندانه درزمینه نماز هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از  از یزد، آقای سعید غفاریان در نشست تعامل حوزه علمیه خواهران و آموزش‌وپرورش استان در ترویج فرهنگ نماز دانش‌آموزی که در سالن اجتماعات امام خمینی (رحمه الله علیه) مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه در جلساتی که با حجت الاسلام کارگر مدیر حوزه علمیه خواهران استان صورت گرفت، با توجه به اشرافی که دارند و در برنامه ها پیش قدم هستند، امروز مایه مباهات است که فراخوانی با موضوع  تهیه محتوای نماز دانش آموزی داده می شود و 70 نفر از حوزه های علمیه خواهران پیش قدم می شوند.

 وی گفت : طی بررسی های انجام شده در مدارسی که روحانی امین یا مربی و معاون پرورشی فعالی مشغول خدمت هستند، نماز در آن مدارس به شکل بهتری برگزار می شود و باید با استفاده از ابزارهای امروزی که زبان هنر است، دانش آموزان را به سمت نماز ترغیب و تشویق کرد.

رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد با بیان اینکه هنوز درزمینه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نماز با کمبودهایی مواجهیم،  افزود: برخی از کمبودهای سخت‌افزاری شامل عدم  نمازخانه اختصاصی و یا وضوخانه است و  در بخش نرم‌افزاری نماز هم نیازمند حضور روحانی و فارغ‌التحصیلان حوزوی در مدارس پسرانه و دخترانه هستیم.

آقای غفاریان برخی دیگر از نیازمندی‌های نرم‌افزاری حوزه نماز را تدوین و تهیه محتواهای آموزشی برای مدارس، حضور گروه‌های هنری فعال مثل نمایش، معرفی کتاب، پخش آواهای نماز و اذان زیبا و...برشمرد و ادامه داد: بیش از 200 هزار نفر در مدارس و مقاطع تحصیلی دبستان تا دبیرستان منتظر محتوای زیبا، جذاب و هنرمندانه درزمینه نماز هستند.

وی ابراز کرد: با توجه به وسعت برنامه‌های ما به‌تنهایی امکان اجرا نداریم درحالی‌که وظیفه خود می‌دانیم قدم برداریم و از بانوان طلبه علاقه‌مند دعوت می‌شود در مقاطع مختلف تحصیلی با آموزش‌وپرورش استان همکاری خود را آغاز نمایند.

رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد برخی از زمینه‌های همکاری بانوان طلبه را برگزاری جشن تکلیف پرمحتوا و غنی با حضور گروه‌های هنری قوی، برنامه‌های ترویج علاقه‌مندی دانش آموزان به نماز، برگزاری نماز جماعت در مدارس، پاسخگویی به احکام، برگزاری مناسبت‌های مذهبی ازجمله ایام میلاد و شهادت ائمه معصومین (علیهم‌السلام) برشمرد و گفت: ما خوشبختانه با توجه به این‌که دبیرخانه کمیته همکاری‌های آموزش‌وپرورش بین حوزه علمیه خواهران را ایجاد کرده‌ایم؛ بانوان طلبه با توجه به توانمندی خود در هر یک از این موارد می‌توانند در طول سال همکاری نمایند.

آقای غفاریان، حضور بانوان مبلغ در ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس استان را ستود و افزود: اجرای برنامه‌ها بسیار جذاب بود و نشان داد که فرزندان ما زمینه پاکی دارند و باید کم‌کاری‌های گذشته را جبران نماییم .

رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد خطاب به بانوان مبلغ تأکید کرد: به هر شکل هنرمندانه که توانایی اجرای برنامه‌های تشویقی نماز و دعوت از دانش آموزان به نماز را دارا هستید استقبال می‌کنیم و از محتواهای تولیدی شما در سایر مدارس استفاده می‌نماییم.

وی ادامه داد: در مورد مهدویت یک بسته محتوایی آماده‌شده است و امیدواریم تا اول مهر یک محتوای خوب برای اجرا در مدارس در مورد نماز تهیه کنیم.

آقای غفاریان با ابراز تأسف از این‌که در برخی مدارس یک جوّ کنکوری وجود دارد گفت: برخی مدارس خاص، دغدغه نماز ندارند و بیشتر درسی است و با اعزام مبلغان و امام جماعتی که بتواند مسئولان مدرسه را به اختصاص وقت نماز تشویق کند نیازمندیم.

رییس اداره قرآن و عترت اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد ابراز کرد: منعی برای حضور طلاب در مدارس نداریم و کسی نمی‌تواند از حضور مبلغ در مدارس ممانعت کند.

آقای غفاریان ادامه داد: آموزش‌وپرورش از دو طریق دانشگاه فرهنگیان و ماده 28 قانون استخدام کشوری استخدام می‌کند که پس از شرکت در آزمون و با انجام مصاحبه پذیرفته می‌شوند و با توجه به این‌که حوزویان بسیار توانمند هستند با توجه به رشته تحصیلی درخواستی می‌توانند ثبت‌نام کنند.امروز اگر کسی احساس تکلیف دارد واقعاً نیازمند حضور مبلغان هستیم و بانوان حوزوی باید خودشان پیگیر حضور در آموزش‌وپرورش باشند چون قانونی و شفاف است و در قانون استخدام کشوری وجود دارد.