استاد حوزه:

ویژگی های معنوی حضرت معصومه(س) به واسطه تلاش ها و ریاضت ها حاصل شده است

شناسه خبر : 79206

1398/04/19

تعداد بازدید : 63

ویژگی های معنوی حضرت معصومه(س) به واسطه تلاش ها و ریاضت ها حاصل شده است
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر نصرتی استاد حوزه گفت: مقام والای حضرت، فقط به جهت نسب ایشان نیست بلکه مقام حضرت همچون شفاعت و ویژگی های معنوی حضرت معصومه(س) به واسطه تلاش ها و ریاضت ها حاصل شده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، جشن میلاد حضرت معصومه (س) و دهه کرامت با حضور طلاب مدرسه علمیه کوثر علی اباد کتول برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر نصرتی به نکاتی در زیارتنامه حضرت معصومه(سلام الله علیها) اشاره کرد و گفت: زیارتنامه حضرت توسط امام رضا(علیه السلام) تدوین شده که در آغاز به درود بر انبیا و و نسب والای حضرت معصومه (سلام الله علیها) اشاره داشته و در ادامه آن، گوینده دعا از خداوند متعال هم نشینی با حضرت، سرور و شادمانی، از بین رفتن طاغوت و حاکمیت اسلام را خواستار است .

وی با اشاره به اهمیت و ارزش زیارت حضرات معصومین (علیهم السلام) ادامه داد: از دعاهایی که در زیارت نامه ها آمده است، ارزش و مقام این بزرگوران معلوم می شود؛ دعاهای بزرگی از قبیل جهانی سازی اسلام که از آرمان های مذهب تشیع است، همراهی ، محبت و معرفت به اهل بیت(علیهم السلام) است.

عضو هیئت علمی-پژوهشی مدرسه علمیه کوثر با بیان اینکه شانیت حضرت معصومه(س) فقط به جهت نسب بزرگوار نیست، افزود: مقام والای حضرت، فقط به جهت نسب ایشان نیست بلکه اینها از مسائل دنیوی بوده و مقام حضرت همچون شفاعت و ویژگی های معنوی حضرت معصومه(س) به واسطه تلاش ها و ریاضت ها حاصل شده است