مدیر حوزه علمیه خواهران همدان:

استفاده از ظرفيت طلاب خير و نيكوكار در راستاي ارائه خدمات فرهنگي و اجتماعي مورد توجه قرار گیرد

شناسه خبر : 79202

1398/04/19

تعداد بازدید : 89

استفاده از ظرفيت طلاب خير و نيكوكار در راستاي ارائه خدمات فرهنگي و اجتماعي مورد توجه قرار گیرد
مدير حوزه علميه خواهران همدان استقرار شبكه هاي نيكو كاري و استفاده از ظرفيت طلاب خير و نيكوكار در راستاي خدمات فرهنگي و اجتماعي به اقشار نيازمند را از وظايف حوزویان دانست.

به گزارش خبر گزاری کوثر از همدان، نشست فصلي مديران مدارس علمیه استان همدان با مدير كل كميته امداد امام خميني(ره) این استان در راستاي تشكيل مراكز نيكو كاري در مدارس علميه خواهران با هدف رفع آسيب هاي اجتماعي قشر آسيب پذير  و حمايت از خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد با ارائه خدمات مادي و معنوي به نيازمندان و محروميت زدايي، برگزار شد.

اين نشست با حضور آقاي تركمانه مدير كل محترم كميته امداد امام خميني(ره ) همدان، مديران محترم مدارس علميه استان همدان و كادر مديريت برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین فاضلیان مدير حوزه  علميه خواهران همدان در خصوص آسيب هاي اجتماعي جامعه كنوني اظهار داشت: خداوند متعال در سوره مباركه اعراف مي فرمايند که« ان رحمت الله قريب من المحسنين » یعنی رحمت خداوند به نيكو كاران نزديك است بنابرین از این آیه بر می آید که كار خير و نيكو كارانه در دين مبين اسلام از قداست والايي برخوردار است. وی بیان کرد: رسيدگي به حال فقرا و نيازمندان وظيفه تك تك افراد جامعه بالاخص حوزه هاي علميه است و  خوشبختانه در جمهوري اسلامي ايران مركزي مانند كميته امداد كه هدف آن امداد رساني به قشر محروم جامعه است فعالیت می کند.

وی ادامه داد: از دير باز حوزه هاي علميه پايگاه مراجعات مردمي در راستاي رفع مشكلات فكري، روحي، مادي و غیره مردم بوده اند.

فاضلیان با ابراز خرسندی از اين حركت الهي اظهار کرد: استقرار شبكه هاي نيكو كاري و استفاده از ظرفيت طلاب خير و نيكوكار در راستاي خدمات فرهنگي و اجتماعي به اقشار نيازمند از وظايف حوزويان و خدمت گزاران حوزه است.

مدیر حوزه علمیه همدان مهم‌ترین اهداف فعالیت مراکز نیکوکاری را تقویت فرآیند شناسایی، ارتباط و تعامل مؤثر با اشخاص حقیقی و حقوقی تأثیرگذار از جمله نیکوکاران و مؤسسات خیریه دانست و ابراز کرد: استفاده بهینه از ظرفیت این مراکز در راستای رفع مشکلات محرومان امري است مهم كه در تقويت روحيه انفاق و نيكو كاري در جامعه كمك شاياني خواهد داشت.

در این نشست مدیركل کمیته امداد امام خمینی(ره) همدان ضمن تشکر از حمایت‌های جدی مدير محترم استان در خصوص تعامل و همکاری همه جانبه با كميته امداد تصریح کرد: این حمایت و نگاه جدّی به امر محرميت زدايي با توجه به ظرفيت طلاب علوم ديني که از سوی مديريت حوزه هاي علميه خواهران و برادران همیشگی بوده است قوت و انرژی این حرکت را چندین برابر می‌کند.

تركمانه با اشاره به نحوه فعالیت این مراکز نیکوکاری در سطح حوزه هاي علميه خواهران عنوان کرد: بيشترين هدف ما از استقرار اين مراكز در حوزه هاي علميه، ارائه خدمات اجتماعي و فرهنگي به خانواده هاي تحت پوشش است چرا كه تفاوت كميته امداد با ساير دستگاهها اين است كه مبناي فعاليت ما كاملا اسلامي و اعتقادي است كه از اين حيث با اهداف حوزه هاي علميه خواهران در يك سو حركت مي کند.

در پايان مديران مدارس علميه استان ضمن بيان پيشنهادات در اين راستا، به بحث و بررسي مشكلات و موانع موجود در اين مسير پرداختند.