مدیر مرکز مدیریت استان فارس:

حوزه های علمیه چشم بیدار و عقل هوشیار جامعه باشند

شناسه خبر : 79096

1398/05/12

تعداد بازدید : 129

حوزه های علمیه چشم بیدار و عقل هوشیار جامعه باشند
مدير مركز مديريت استان فارس بیان کرد: حوزه های علمیه باید به عنوان چشم بیدار و عقل هوشیار جامعه نیازهای افرارد جامعه را رصد کنند و جوابگوی نیازها باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمودی در جمع کادر و اساتید مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) داراب اظهار داشت: عمل صالح مصداقی از کلمه طیبه است و مصداق کلمه طیبه در حوزه های علمیه است.
مدیر مرکز استان یکی از امتیازات تشیع و حوزه های علمیه بهره گیره از علوم ائمه اطهار علیهم السلام دانست و گفت:یکی از مهمترین کارهای سلف صالح آموزش عملی ذی طلبگی و مشی طلبگی به طلاب بود.
وی با اشاره به اهمیت درس اخلاق در حوزه های علمیه افزود: علم قرآن اگر بدون تهذیب نفس باشد فایده ای ندارد و هدف از بعثت انبیا هم تهذیب نفس است لذا هفته ای سپری نشود مگر اینکه درس اخلاق در حوزه برگزار شود.
مدیر مرکز استان با بیان اهمیت و تاثیر عاطفی بودن ارتباط در حوزه اظهار داشت: طلاب اگر احساس کنند که رابطه کادر و اساتید با آنها رابطه خواهرانه و مادرانه است، این رابطه عاطفی سبب تاثیر گذاری بیشتری خواهد بود .
وی با شاره به اهمیت پژوهش در حوزه های علمیه خاطر نشان کرد: پژوهش سنبل و نمود یک مرکز علمی است و همه طلاب بر سر تالیفات علمای بزرگ نشته اند و اگر تالیفات علما نبود ما چگونه می خواستیم جوابگوی نیازهای امروز جامعه باشیم.
مدیر مرکز استان افزود: یکی از مولفه هایی که عزت نفس طلبه را بالا می برد چاپ آثار پژوهشی و تالیفات آنهاست.