مؤسس مدرسه علمیه معصومیه یزد:

اسلام و اولیای دین به صلاح مردم توجه دارند

شناسه خبر : 78913

1398/04/12

تعداد بازدید : 85

اسلام و اولیای دین به صلاح مردم توجه دارند
مؤسس مدرسه علمیه معصومیه یزد بر توجه اسلام و اولیای دین به صلاح مردم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین زارع زاده در نشست بصیرتی بانوان طلبه مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد اظهار کرد: اگر خواستار شکل‌گیری یک دنیای خوب برای خودمان هستیم باید مسیر ما  مسیر اهل بیت(سلام الله علیها) باشد زیرا عزت، امنیت، سلامت و عافیت ما در گرو پیروی از ائمه معصومین(علیهم السلام) است.

وی تأسیس مدرسه علمیه معصومیه یزد وابسته به آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(علیه السلام) را یکی از گزینه های تربیت نیروی انسانی برای ترویج دین در کنار بقاع متبرکه بیان کرد و گفت: در هر جامعه ای زنان متدین شدند و در مسیر صلاح و درستی حرکت کردند جامعه هم مسیرش اصلاح می شود.

مؤسس مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد تأکید کرد: اسلام و اولیای دین به صلاح مردم توجه دارند به طور مثال غذای داغ از نظر اسلام اکراه دارد و علم جدید هم مضرات آن را تأیید می کند.

حجت الاسلام والمسلمین زارع زاده خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید که« وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ » و عمل به این توصیه قرآنی در حوزه امنیت ملی، کشور ما را در زمینه قوت نظامی به حدی رسانده که دشمنان نمی توانند نگاه چپ به ما بیندازند؛ امروزه هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته که رادارگریزترین هواپیمای آمریکایی بوده و میلیون ها دلار هزینه ساخت آن بوده است در آب های ایران سرنگون می شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد یکی دیگر از مصادیق اقتدار در حوزه امنیت ملی را پاسخ رهبر انقلاب(مد ظله العالی) به نخست وزیر ژاپن به عنوان نماینده آمریکا عنوان کرد و افزود: ما از لحاظ امنیت به جایی رسیده ایم که وقتی پیام رئیس جمهور گستاخ آمریکا به ایران آورده می شود حضرت آقا، ترامپ را شایسته تبادل پیام نمی دانند و برخی تحلیلگران غربی این رفتار ایران را نشانه اقتدار بالا می دانند.

حجت الاسلام زارع زاده تأکید کرد: علم امام صادق(علیه السلام) همان علم امام جواد (علیه السلام) و ائمه دیگر است و اکنون درهای علم برای ما باز است و همه این علوم پیش روی ماست.

وی فراگیری علم را نیازمند تلمّذ و شاگری در محضر استاد دانست و افزود: روایات متعدد در زمینه ارزش عالم و علم آموزی وجود دارد که نگاه به چهره عالم عبادت است اما در بخش دیگری از روایات از جمله«عنوان بصری» آمده که علم با تعلم به دست نمی آید بلکه نور است و«أَلْعِلْمُ نُورٌ يَقْذِفُهُ اللّه‏ فِى قَلْبِ مَنْ يَشآءُ» یعنی علم، نورى است كه خداوند به قلب هر كس كه بخواهد مى افكند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در پایان  از زحمات مدیر مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد و عوامل اجرایی در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد و همه دست اندرکارانی که در شکل گیری فضا و ادامه کار  طلاب خواهر نقش دارند قدردانی کرد.