بازیگر مسلمان از هالیوود به خاطر موانع سیستماتیک علیه مسلمانان شکایت کرد

شناسه خبر : 78897

1398/04/12

تعداد بازدید : 58

بازیگر مسلمان از هالیوود به خاطر موانع سیستماتیک علیه مسلمانان شکایت کرد
ریز احمد بازیگر مسلمان نسبت به اسلام هراسی در هالیوود شکایت کرده و گفت که تلاش هنرمندان علیه این تبعیض به سبب موانع سیستماتیک و نهادینه شده در سینمای آمریکا ناکام مانده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از aboutislam، ریز احمد بازیگر مسلمان پاکستانی تبار در انگلستان از هالیوود خواسته اسلام هراسی و سیاه نمایی مسلمانان را در رسانه ها کنار بگذارند و با به کارگیری بازیگران مسلمان، تصویر بهتر و مثبتی از آنان در فیلم ها و سریال ها به نمایش بگذارند.

احمد در یک کنفرانس خبری در کالیفرنیا گفت: تلاش های هنرمندان و داستان گرایان مختلف ممکن است جسورانه باشد، آنها ممکن است مترقی باشند؛ آنها ممکن است به عنوان چراغ های امید برای دیگران عمل کنند، اما در مواجهه با تعصب های نهادی و موانع نهادینه شده، موانع سیستماتیک (در فضای هالیوود)، تلاش های ما گاهی اوقات بی فایده خواهند بود.

ریز احمد که یک فعال و بازیگر شناخته شده می باشد و نخستین مسلمان برنده جایزه امی است، گفت که اسلام هراسی به ویژه در فرودگاه های آمریکا همیشه سبب اختلال در زندگی او بوده است. وی گفت که هنوز هم در فرودگاه ها او را به خاطر داشتن چهره یک مسلمان با نژاد خاورمیانه ای متوقف کرده، تفتش می کنند.

احمد خاطر نشان کرد: شاید من امی برنده شوم یا ابتهاج محمد در المپیک پیروز شود، اما برخی از این موانع سیستماتیک هستند و ما حقیقتا به تنها نمی توانیم در مقابل آن ها بایستیم. ما به کمک شما نیاز داریم. من عملا دارم از شما طلب کمک می کنم. زیرا جو کنونی برای مسلمانان واقعا ترسناک است! فوق العاده ترسناک

لازم به ذکر است این بازیگر موفق سینمایی پیش از این نیز در باره کلیشه های ضداسلامی در هالیوود صحبت کرده بود. وی در ژوئن 2017 به یک خبرنگار هالیوودی گفته بود که حاضر است ورشکسته شود اما هرگز نقش یک «ترویست شماره 3» را در فیلم های هالیوودی بازی نمی کند. وی در ماه مارس در پارلمان صحبت کرده و درباره فقدان تنوع جمعیتی در تلویزیون های غربی هشدار داده و اعلام کرد که همین تبعیضات است که سبب افراط گرایی و گرایش به تندروی و داعش می شوند.