مسئول تعلیم و تربیت ناحیه سپاه علی آباد کتول:

خودسازی مقدمه ساختن جامعه اسلامی مدرن است

شناسه خبر : 78807

1398/05/14

تعداد بازدید : 151

خودسازی مقدمه ساختن جامعه اسلامی مدرن است
مسئول تعلیم و تربیت ناحیه سپاه علی آباد کتول گفت: برای داشتن جامعه ای مدرن و اسلامی اولین گام خودسازی است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام والمسلمین پوراسد در جمع طلاب مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی، در مراسمی که به مناسبت شهادت امام صادق(علیه السلام) برگزار شد، بیان کرد: سر فصل خطاب ها در بیانیه گام دوم انقلاب، جوان ها هستند.

وی با اشاره به گام اول انقلاب گفت: انقلاب های زیادی در جهان صورت گرفته است، اما انقلاب اسلامی ایران تحجری نیست، بلکه بر اساس اصول شکل گرفته دارای خطوط مبنایی است؛ بنابراین، گام اول انقلاب با اقتدار برداشته شده و ادامه مسیر را باید با قدرت بیشتری پیمود.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه سپاه ضمن اشاره به برکات انقلاب، به پیشرفت های کشور در زمینه های مختلف اشاره کرد و امنیت را یکی از مهم ترین برکات و دستاوردهای انقلاب دانست و افزود: ایران در زمینه های مختلف علمی و فن آوری، پزشکی، خدمات رسانی و جاده ای نیز یکی از قدرت های برتر خاورمیانه است، همچنین اقتدار کشور نیز از دیگر دستاوردها محسوب می شود که به همین جهت، دشمن جرات تعرض به کشور را ندارد.

حجت الاسلام والسلمین پوراسد با بیان اینکه وجود جوانان در عرصه های مختلف بسیار مؤثر است، اذعان کرد: جوانان مومنِ انقلابیِ مجاهدِ پای کار، از مهمترین برکات انقلاب هستند که انقلاب با وجود آنان می تواند به اهداف والای خود برسد.

وی ضمن تأکید بر علم و پژوهش به عنوان یکی از محورهای بیانیه گام دوم افزود: به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) علم و پژوهش، وسیله قدرت و عزت هر جامعه ای است و ترس دشمن بخاطر قدرت و عزت است.

مسئول تعلیم و تربیت سپاه شهرستان علی آباد کتول، ارزش های معنوی را از دیگر محورهای بیانیه گام دوم برشمرد و همگان، به ویژه جوانان را به رعایت آن سفارش کرد و ادامه داد: ارزش هایی همچون اخلاص، اخلاق، ایمان، توکل و توسل و غیره که باعث ارتقای انسان می شود، به مثابه ضربات چکشی است که با برخورد به آهن، آن را صیقل می دهد که انسان نیز باید با حفظ آن ارزش های خود را ارتقا می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین پوراسد در ادامه بحث اقتصاد را از مهمترین مسائل کشور دانست و تشریح کرد: اقتصاد یعنی میانه روی، یعنی نه آنقدر حرص بخورید و نه بی خیال باشید، با اقتصاد قوی کسی جرأت تهدید کشور را ندارد؛ مسئله سبک زندگی ایرانی و اسلامی نیز که با نقشه های دشمن کم کم به فراموشی سپرده می شود، دشمن در صدد است تا نقش های خانواده ها را تغییر دهد و از این طریق اثر سوء بر خانواده که مهم ترین رکن جامعه است، بگذارد.

وی با تاکید بر لزوم محقق کردن خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی در گام دوم انقلاب، اذعان کرد: اگر می خواهیم جامعه مدرن اسلامی داشته باشیم، اول باید خودسازی کنیم که با ساخته شدن فرد، جامعه نیز ساخته می شود و در این راه باید با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(سلام الله علیها) در این مسیر قدم بگذاریم تا بتوانیم بستر حضور امام زمان(عج الله تعالی) را فراهم کنیم، و اللهم عجل لولیک الفرج باید در عمل نهادینه شود.