کارشناس دینی:

تحصیل علم بدون بهره‌برداری آن، دردی از جامعه را درمان نمی کند

شناسه خبر : 78682

1398/04/04

تعداد بازدید : 112

تحصیل علم بدون بهره‌برداری آن، دردی از جامعه را درمان نمی کند
حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمن‌نژاد، کارشناس دینی، گفت: تحصیل علم بدون بهره‌برداری آن و با هدف دریافت مدرک بدون فهم محتوای کتب نمی‌تواند دردی از جامعه را درمان کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مؤمن‌نژاد فعال عرصه غدیرپژوهی  ضمن تبریک روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی، به مبلغین و مبلغات ، تصریح کرد: یک مبلغ موفق اوضاع و احوال پیرامون خود و جامعه را رصد می‌کند تا با احاطه بر مسائل روز بتواند پاسخگوی سؤالات و شبهات باشد.

وی کار در زمینه تبلیغ را مهم و خطیر ارزیابی و تأکید کرد:.طلاب باید با مطالعه و تحقیق در زمینه‌ افکار انحرافی و فرقه‌های ضاله مجهز به سلاح علم باشند تا برای مبارزه با بازخوردهای ناشی از فعالیت‌های این گروهگ‌ها مجهز شوند چرا که این امر از مسائلی که در این دوران انحرافات فکری و عقیدتی را به دنبال دارد و ضربه مهلکی را به پیکره اسلام و تشیع می‌زند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مؤمن‌نژاد  با توجه به نقش مهم طلاب مبلغ در شناخت موضع‌های آسیب جامعه گفت: حمایت از اسلام و تشیع و موضوع ولایت از جمله وظایف مبلغین است و تأکید کرد: طلاب مبلغ برای رسیدن به این هدف باید با شرکت در کلاس‌ها و دوره‌ها و مطالعه کتبی در این موضوعات جامعه را به سوی اهداف والای خود پیش برد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خواهران مبلغ نیاز به حضور این قشر مخلص و دلسوز در جامعه بخصوص زنان را  متذکر و تأکید کرد: تحصیل علم بدون بهره‌برداری آن و با هدف دریافت مدرک بدون فهم محتوای کتب نمی‌تواند دردی از جامعه را درمان کند.

 گفتنی است؛ این نشست با همکاری مدرسه علمیه فاطه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان، برگزار و در پایان مراسم از طرف دفتر امام جمعه شهرستان اردکان از مبلغات فعال  اردکانی تقدیر شد.