بیانیه مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران استان گیلان در پی ضرب و شتم بانوی آمر به معروف

شناسه خبر : 78471

1398/03/28

تعداد بازدید : 91

 بیانیه مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران استان گیلان در پی ضرب و شتم بانوی آمر به معروف
مدیریت حوزه‌ علمیه خواهران استان گیلان در پی ضرب و شتم بانوی آمر به معروف بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، متن این بیانیه به شرح زیر است:

یومنون باللّه و الیوم الاخریأمرون بالمعروف و ینهون عن المنکر(بقره/ 114)
(مومنان) کسانی‌اند که به خدا و روز جزا ایمان دارند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

با سلام و صلوات بر  سدره‌المنتهای عفت و  معنا‌بخش طهارت حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها)
ارزش‌‌های هر جامعه، هوّیت و شناسه  آن است  که هر گاه  در معرض خطر و آسیب قرار گیرد بی‌تردید بر آحاد آن جامعه فرض است در دفاع از هویت خویش به پا خیزند.
به گواهی تاریخ و وجدان‌های بیدار، عفاف بخشی از هویت  مقدس زنان این مرز و بوم است که هرگاه مورد هجمه قرار گرفته، چه از سوی چکمه‌پوشان قلدر مآب و چه از سوی بزک‌شدگان و منحطان  مأمور به ابتذال، هماره مردان و زنانی از جنس صلابت و اخلاص در راه صیانت و حفاظت آن از بذل جان و آبرو دریغ نکرده‌اند.
بدون شک امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از آموزه‌های تعالی بخش دین و از مهم‌ترین ابزارهای مقابله با مسخ ارزش‌ها،  بسترساز صیانت، تحکیم و احیاگر هویت ملی و  مذهبی  است که نیازمند عزم جدی و مجاهدت مومنانه است.
بدینوسیله از طرف مجموعه حوزه‌علمیه خواهران استان گیلان، ضمن اعلان برائت و انزجار از اتفاقات ناخوشایند اخیر و برخورد هتاکانه با بانوی محترم آمره به معروف، اعلان حمایت خود را از جریان احیاگر ارزش‌های انقلابی اعلام می‌داریم، امید است خداوند تبارک و تعالی به مسئولانِ امر، شجاعت اقدام انقلابی را در راستای پاسداشت ارزش‌های دینی که ثمره خون هزاران شهید است عطا فرماید.

مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران استان گیلان