یادداشت رسیده:

چرا به "چادر" ارز دولتی اختصاص داده نمی‌شود؟؟؟

شناسه خبر : 78414

1398/03/27

تعداد بازدید : 142

چرا به
قیمت چادر به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به شکل وحشتناکی بالا رفته و از عجایب کشور اسلامی این است که به کالاهایی مانند غذای سگ و گربه ارز دولتی تعلق می‌گیرد اما کالاهای فرهنگی مانند چادر نه!

به گزارش خبرگزاری کوثر، از عجایب یک کشور اسلامی این است که به کالا‌هایی مثل غذای سگ و گربه و مربا و موز و موبایل و ... ارز دولتی تعلق می‌گیرد ولی به کالاهای فرهنگی مثل چادر نه! قیمت چادر مشکی به دلیل عدم تخصیص ارز دولتی به طرز وحشتناکی بالا رفته است، به‌طوری‌که خانم‌های چادری که برای خرید یک قواره چادر معمولی سال گذشته  ۱۰۰ هزار تومان هزینه کرده است امسال تقریباً باید ۵۰۰ هزار تومان هزینه کند.
سؤال: آیا پدری که ماهانه کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرد می‌تواند از پس هزینه چادر همسر و دخترش برآید؟ آیا افرادی که به دلیل هزینه بالا، چادرشان را زمین می‌گذارند فردا حتی اگر به آن ها چادر مجانی بدهیم به راحتی می‌پذیرند؟
آیا دولت نمی‌تواند تنها بخشی از همان ارزی که به سایر محصولات پرداخت می‌کند را برای چادر اختصاص دهد تا هرسال از تعداد خانم‌های محجبه‌ای که توان خرید چادر ندارند کم نشود؟
آیا رواست که بعد از چهل سال همچنان پارچه مرغوب چادری از کشورهایی مانند ژاپن و کره جنوبی وارد شود و ما نتوانیم با حمایت از صنعت نساجی به تولید مؤثر در این حوزه دست یابیم؟
امروز بی‌تدبیری مسئولان دیگر نیاز نیست میلیون‌ها دلار خرج شود تا امثال مسیح علی‌نژاد بی‌حجابی را ترویج کنند، همین‌که بسیاری از خانم‌ها دیگر توان خرید چادر ندارند یعنی مسئولان بی‌تدبیر تأثیر بیشتری از دشمنان داشته‌اند.