نماینده ولی فقیه در استان گلستان:

حوزه علمیه خواهران گلستان چهل ساله شد

شناسه خبر : 78390

1398/03/26

تعداد بازدید : 156

 حوزه علمیه خواهران گلستان چهل ساله شد
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: تقریبا از حدود ۴۰ سال قبل در استان گلستان حوزه علمیه خواهران تاسیس شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در گفت و گویی اظهار داشت: سال هاست که در استان گلستان حوزه علمیه خواهران تاسیس شده و قدمت آن به حدود 40 سال پیش بر می گردد.

وی ادامه داد: البته در آن زمان حوزه خواهران محدود بود اما اکنون در سراسر استان و استان های مختلف، حوزه های علمیه خواهران تاسیس شده و در حد متکاملی قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان عنوان کرد: در این استان، بانوان هم در مقطع سطح سه (کارشناسی ارشد) و سطح چهار (دکترا) شرکت می کنند که در مقطع چهار (دکترا) در دو رشته فقه خانواده و تفسیر تطبیقی می توانند تحصیل نمایند.

آیت الله نورمفیدی اظهار امیدواری کرد: امیدوارم بانوانی که در حوزه ها تحصیل می کنند، بانوانی عالمه و فاضله برای استان تربیت و همه خواهران طلبه از این مزیتی که در استان فراهم شده بهره مند شوند، چه در مسائل تبلیغی و کارشناسی و چه مسائل مربوط به خانواده، چراکه اگر خود خانم ها وارد این مباحث شوند قطعا موثرتر خواهند بود.

شرکت ۱۲۰ نفر از خواهران گلستانی در آزمون ورودی حوزه علمیه

خانم حسینی واعظ مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان نیز  تصریح کرد: در مقطع سطح سه بیش از 90 نفر و در سطح چهار بیش از 30 نفر در آزمون مقاطع تکمیلی شرکت کردند که برخی افرادی که از ادامه تحصیل بازمانده اند، در آزمون بازپذیری شرکت کرده اند.

وی عنوان کرد: در استان گلستان در مقطع سه، بانوان علاقمند می توانند در سه رشته تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و کلام اسلامی و در مقطع سطح چهار نیز در دو رشته فقه خانواده و تفسیر تطبیقی ادامه تحصیل دهند