واکنش نهادهای حوزوی تهران به جشن تولد ملکه انگلیس؛

جنایت روباه پیر، مثنوی هفتاد من کاغذ است/ مردم منتظر غیرت دینی و انقلابی مسئولان

شناسه خبر : 78303

1398/03/23

تعداد بازدید : 180

 جنایت روباه پیر، مثنوی هفتاد من کاغذ است/ مردم منتظر غیرت دینی و انقلابی مسئولان
علما، بسیج اساتید، مبلغان و نخبگان حوزه‌های علمیه تهران نسبت به برگزاری مراسم جشن تولد ملکه خبیثه انگلیس در تهران آن هم با هزینه اسپانسرهای ایرانی واکنش نشان دادند.

برگزاری مراسم جشن تولد ملکه الیزابت در سفارت انگلیس در تهران واکنش‌ها را برانگیخته است. جمعی از علما، مدیران و مبلغان حوزه علمیه استان تهران، بسیج اساتید و نخبگان حوزه‌های علمیه تهران و همچنین سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران هر یک در بیانیه‌ای جداگانه این اقدام غیر ارزشی را به شدت محکوم کرده‌اند.

****

‌علما، مسئولان، مدیران و مبلغان حوزه علمیه استان تهران

 

بسم الله الرحمن الرحیم

إِنَّ عِبَادِی لَیْسَ لَكَ عَلَیْهِمْ سُلْطَانٌ إِلَّا مَنِ اتَّبَعَكَ مِنَ الْغَاوِینَ. وَإِنَّ جَهَنَّمَ لَمَوْعِدُهُمْ أَجْمَعِینَ

یک قرن از هولناک‌ترین جنایت دولت خبیث انگلستان علیه ملت مظلوم ایران می‌گذرد که موجب قتل عام قریب به 10 میلیون ایرانی شد. خاک داغدار ایران نه تنها هرگز جنایات بیشمار انگلیسی‌ها در سرزمین ایران را فراموش نمی‌کند بلکه خیانت‌های سیاستمداران زبون و ساده‌لوح ایرانی را که طی سالها آلت دست خون آشامان انگلیسی شدند را نیز به خاطر سپرده است. 

دولت خبیث و حقیر بریتانیا به دلیل حقارت ذاتی که داشته و دارد همواره بر چهره باشکوه فرهنگ و فر ایران بزرگ چنگ انداخته است و با سوء استفاده از سیاستمداران مزدور و نادان ایرانی به کوچک کردن سرزمین ایران و تحقیر ایرانیان مسلمان پرداخته است. این بار و پس از سالها نجات ایران از نفوذ و سلطۀ انگلیسی‌ها چگونه این تحقیر را باید در قلب تهران و قلۀ رمضان شاهد باشیم و رنج سالیان فراوان ستم انگلیسی‌ها در این سرزمین را به یاد بیاوریم که سفارت خانۀ روباه دم دربیاورد و با وقاحت سفرۀ ذلت برای سیاستمداران ساده لوح ما پهن کند و جشن عزّت برای ملکۀ دیکتاتور خون آشام دولت خود بگیرد و مخارج آن را هم از ایادی ذلیل خود در این سرزمین طلب کند. 

سفیر دولت خبیث انگلستان در ایران باید بداند او نمایندۀ سرافکنده‌ترین دولت جهان در ایران است و حقیرترین سفارتخانه را در ایران بزرگ و باعظمت دارد. تفاوت سفارت خانه دولت آنها با دیگر دول ناشی از شدت و حدّت جنایات بیشمار دولت آنهاست و ایرانیان اولین قومی هستند که علیه خباثتهای به پا خواسته‌اند و هرگز جنایات آنان را فراموش نمی‌کنند و تا ابد خیانت‌های آنان را فریاد خواهد زد تا پایان امپراطوری پوشالی جنگ و نیرنگ را رقم بزنند. تهران شهر شهیدان قهرمان و فرهیختگان نامداری مانند شیخ فضل الله نوری است که به طور مستقیم با نفوذ انگلیسی‌ها سربدار شدند. دوران سلطۀ شیطان در ایران پایان یافته است و هیچ سلطه پذیری دیگر در ایران نامدار، خوش نام نخواهد ماند.

تهران را از باید آلوده شدن به میکرب‌های این سفارت خانۀ پلید پاک کرد و کمترین درخواست ما از قوه قضائیه و مجریه آن است که تکلیف باغ غارت شدۀ قلهک را تعیین کنند و در اولین فرصت فضای تنفسی برای مردم آزادی‌خواه تهران فراهم بیاورند تا معلوم شود مقدار نفوذ این روباه گرگ صفت در دستگاه‌های اجرایی مملکت چقدر است و میزان رعب برخی سیاستمداران از توهّم نظام سلطۀ پوشالی انگلیسی تا چه حد است.

اگر ملتها از جنایات بیشمار انگلیسیها در جهان ناآگاهند ناشی از اعمال نفوذ عوامل پست آنها در نهادهای فرهنگی و آموزشی است که بر این جنایات سرپوش نهاده‌اند. اگر دولتها نگاه خود را از تاریخ پر از خیانت انگلستان برداشته اند نه ناشی از اقتدار نداشته این دولت خبیث است که ناشی از ضعف روحی و فکری سیاستمدارانشان است. ایران خداپرست نمی‌تواند بردگی ملتهای جهان را برای مشتی جنایتکار انگلیسی تحمل کند و مقدمات آزادی ملتها را فراهم آورده است آنگاه چگونه خود دستخوش سیاست بازی‌های یک سفارتخانه بی‌مقدار بشود.

ایران مقتدر و مهربان جای جولان دادن روباه‌های دولتی که از قانون اساسی برخوردار نیست و از دیرپاترین دیکتاتوری رنج می‌برد نیست. سیاستمداران ساده لوح چگونه اجازه دادند نفوذیها راه را برای جشن تولد ملکه جنایت در شهر تهران که امید اول مبارزه با استعمار انگلیس در جهان است باز کنند؟ آیا به وضوح چکیدن خون کودکان یمن را از دندانهای این ملکۀ جنایت مشاهده نمی‌کنند؟ آیا سرهای بریده شده توسط داعشیها این مولود شوم انگلیسیها در منطقه را برگردن نحسش مشاهده نمی‌کنند؟ کدامین سیاستمدار ساده لوح حاضر شده است بر سر افطاری رنگین به خون مظلومان جهان بنشیند و تا ابد ننگ سفره خواری یک دولت جنایتکار را برای نسل خود به ثبت برساند؟ 

در این مهمانی‌های شوم نقشۀ کدام قحطی را برای این ملت مظلوم کشیده‌اند؟ و بستر تولد کدام جریان داعشی را در ایران پهن کرده بودند؟ مگر نه این است که رهبران دواعش که منطقه را به خاک و خون کشیدند از سر سفره سفارت خانه دولت حقیر بریتانیا در عراق بلند شدند؟ دولتمردان دانا باید این نفرت عمومی از جنایتهای دولت خبیث انگلستان را سرمایۀ اقتدار خود در برابر نظام سلطه تلقی کنند نه آ نکه کار توجیه‌گری را به یاوه سرایان بسپارند و خود با سکوت و سازش، نام نادانی و بی تدبیری خود را سیاست ورزی بگذارند سیاست بازی را با سیاستمداری اشتباه بگیرند.

 

****

بسیج اساتید و نخبگان حوزه‌های علمیه تهران

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اِنَّ هذا یَوْمٌ تَبَرَّكَتْ بِهِ بَنُو اُمَیَّةَ وَ ابْنُ آكِلَةِ الْاَكْبادِ اللَّعینُ ابْنُ اللَّعینِ

نگاهی گذرا به تاریخ نشان می‌دهد دولت انگلیس همواره علیه ملت ایران، دشمنی و خباثت داشته است و کارنامه مکر و فتنه و توطئه و ستیز انگلستان با ایران، سیاهه‌ای طولانی است. نسل کشی میلیونی ایرانیان در گذشته‌ای نه چندان دور که با سیاست جنایت کارانه رواج قحطی و بیماری در ایران رقم خورد، هیچگاه از خاطر ایرانیان پاک نخواهد شد.

البته جنایات روباه پیر منحصر در ایران نبوده و بسیاری از ملتها، طعم شرارت‌های فرزندان ملکه را چشیده‌اند که بیان آن مثنوی هفتاد من کاغذ است. حال در روزهایی که زنان و کودکان یمنی و فلسطینی و...  با سلاحها و پولهای انگلیسی به خاک و خون می افتند، چه جای جشن گرفتن برای عامل جنگ افروزی و تفرقه افکنی در منطقه است؟ چه شادی و سروری در تولد پیرزنی وجود دارد که عده‌ای حاضرند خود را در این جنایات شریک کنند؟ 

پرسش اینجاست چرا وزارت خارجه در برابر این تحرکات مرموز سکوت اختیار کرده است!؟ ملت ایران، همچنان انگلیس را در کنار رژیم صهیونیستی و طاغوت اعظم آمریکا، جز دشمنان اصلی خود می‌داند و تیزبینانه اقدامات آن را در نظر دارد و به یقین در زمان مناسب پاسخی در خور رفتار شرورانه انگلیس خواهد داد. دولت انگلیس خاطرات خوشی از خروش ملت انقلابی ایران و به خصوص علمای عظام علیه فعالیتهای این چنینی خود ندارد.

 

****

سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران

 

بسم الله الرحمن الرحیم

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله:

«مَن أعانَ ظالِما علی ظُلمِهِ جاءَ یَومَ القِیامَةِ و علی جَبهَتِهِ مَکتوبٌ : آیِسٌ مِن رَحمَةِ اللّه».

انگلیس "روباه پیری" است که بیش از 300 سال جز مکر و حیله و تجاوز به حریم و حقوق ملت ایران و کشورهای منطقه و اعمال سیاست‌های استعماری هیچ مزیت دیگری نداشته است که از جمله آن می‌توان به فروش تجهیزات نظامی و جنگنده بالغ بر 4 میلیارد و 600 میلیارد پوند به عربستان جهت استفاده و کشتن مردم مظلوم یمن نام برد.

همچنین در دوران فتنه 88 سفارت انگلیس با ارائه گزارش‌هایی به مقامات لندن، خط خبری رسانه‌های اپوزیسیون نظیر بی بی سی را مشخص می‌کرده و این رسانه‌ها نیز با تأثیر مستقیم بر مخاطبان خود و همچنین القای مسائل انحرافی در انتخابات نظیر تقلب ایران را به آشوب کشیدند؛ همچنین با ارتباط گیری مستقیم با برخی از عوامل خود و همچنین خط‌دهی به مشاوران سران فتنه در کنار حضور گسترده خود در آشوب‌ها نقش پررنگی در هدایت و گسترش آتش فتنه داشتند.

سازمان بسیج طلاب و روحانیون تهران با توجه به پیشینه آشکار انگلیس در مقابل مردم ایران، برگزاری جشن ملکه خود را در ایران دهن کجی به ملت ایران می‌داند و برگزاری این جشن را محکوم می‌کند و به افراد و شخصیت‌ها و شرکت‌هایی که قرار است در این جشن ظالمانه نقشی داشته باشند توصیه می‌کند که باید این را بدانند انگلیس به دنبال بدنامی و بی آبرویی آنها است. 

انگلیس به دنبال ضربه وارد کردن به پیکریه  ملت ایران است و باید از این روباه پیر و خیانتکار فاصله بگیرند. برگزار کنندگان این جشن بدانند ملت بزرگ و غیور ایران در طول تاریخ خود تجربه جنایت‌ها و خیانت‌های انگلیسی را به وضوح دیده و هیچ گاه فریب دوستی خباثت آلود انگلیس را نمی‌خورند و مطمئنن کسانی که در این جشن ظالمانه شرکت می‌کنند بدانند ملت ایران این شرکت خیانت کارانه را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد.

ما بسیجیان حوزه‌های علمیه تهران اعلام می‌داریم ضمن محکومیت برگزاری این گونه برنامه‌ها و ابراز انزجار از شرکت کنندگان در این جشن ظالمانه از مسئولین سیاسی جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم که این گونه برنامه‌ها را با درایت و با توجه به منافع ملی و غیرت دینی مردم شریف کشورمان مدیریت کنند و اجازه برگزاری و تکرار این‌گونه برنامه‌ها را در زمانی که دست انگلیس خبیث در تحریم‌های ظالمانه  آمریکای جنایتکار علیه مردم ایران پیدا و مشخص است ندهند.

والسلام علی من اتبع الهدی

منبع: خبرگزاری حوزه