معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر:

بانوان طلبه در پیشگیری از مسئله اعتیاد و بازگشت زنان معتاد به زندگی عادی مؤثر هستند

شناسه خبر : 78284

1398/03/22

تعداد بازدید : 77

بانوان طلبه در پیشگیری از مسئله اعتیاد و بازگشت زنان معتاد به زندگی عادی مؤثر هستند
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به نقش بانوان طلبه در پیشگیری از مواد مخدر گفت: زنان 10 درصد از جامعه معتادین کشور را تشکیل می‌دهند و بانوان طلبه با مشاوره و حمایت‌های معنوی خود می‌توانند در بازگشت آن‌‌ها به زندگی عادی و توانمندسازی دوباره آن‌ها تأثیرگذار باشند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، سردار سعید منتظر المهدی ظهر امروز در آئین امضای تفاهم‌نامه ستاد مواد مخدر با حوزه‌های علمیه خواهران که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر مسئله حساسی بوده و یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام و به‌ویژه مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تأکید بر اهمیت پیشگیری از مواد مخدر موفقیت در پیشگیری از مواد مخدر را مشروط به فعالیت و هماهنگی تمام دستگاه‌های فرهنگی کشور دانست و افزود: سن پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در دنیا به 5 سالگی کاهش یافته است و امروزه بر تقویت تفکر انتقادی و قدرت نه گفتن توجه بیشتری می‌شود.
سردار منتظرالمهدی با اشاره به نقش بانوان طلبه در پیشگیری از مواد مخدر گفت: زنان 10 درصد از جامعه معتادین کشور را تشکیل می‌دهند و بانوان طلبه با مشاوره و حمایت‌های معنوی خود می‌توانند در بازگشت آن‌‌ها به زندگی عادی و توانمندسازی دوباره آن‌ها تأثیرگذار باشند.
وی نسبت به خطر ابتلا به مواد مخدر در میان دختران هشدار داد و اظهار کرد: آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی میان دختران نسبت به خطرات اعتیاد و مواد مخدر مسئله بسیار مهمی است که در این زمینه باید در سطح آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها فعالیت‌های تربیتی خوب و دقیقی انجام شود.
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: «پدران غائب» پدیده نامبارکی است که جامعه امروز به دلیل مشکلات معیشتی و شهرنشینی با آن مواجه شده و مادران جامعه باید برای پیشگیری و مقابله با اثرات مخرب این پدیده توانمند باشند تا بتوانند فرزندان سالم و عزتمندی را تربیت کنند.
در ادامه این نشست ابوالفضل شریفی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه از آبان ماه سال گذشته در دست تدوین و پیگیری بوده است اظهار کرد: با توجه به ظرفیت بانوان طلبه این تفاهم‌نامه و همکاری می‌تواند تأثیر عمیقی در مسئله پیشگیری از مواد مخدر داشته باشد.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به حساسیت حوزه‌های علمیه خواهران نسبت به مسائل فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی گفت: تفاهم‌نامه میان حوزه‌های علمیه خواهران و ستاد مبارزه با مواد مخدر گام بزرگی در پیشگیری از اعتیاد میان زنان جامعه خواهد بود.
وی به فعالیت‌های انجام شده در زمینه مبارزه با مواد مخدر استان قم پرداخت و تشریح کرد: طرح دوباره زندگی را در سال گذشته برگزار کردیم که بر اساس آن 141 نفر از افراد بهبود یافته از استفاده مواد مخدر جشن ازدواج مجدد خود را جشن گرفتند.