با حضور مراجع معظم تقلید؛

مراسم بزرگداشت امام جمعه کازرون و موسس مدرسه علمیه خواهران الزهرا در قم برگزار شد

شناسه خبر : 78205

1398/03/20

تعداد بازدید : 222

 مراسم بزرگداشت امام جمعه کازرون و موسس مدرسه علمیه خواهران الزهرا در قم برگزار شد
مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام محمد خرسند شامگاه دوشنبه در مسجد اعظم قم برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهید حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون امشب با حضور علما و فضلا و نمایندگان برخی مراجع عظام تقلید در مسجد اعظم قم برگزار شد.

در این مراسم یکی از اساتید حوزه علمیه قم به بیان خصوصیات و ویژگی‌های حجت الاسلام خرسند پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین نمازی مشاور امور روحانیت وزیر کشور، بهرام سرمست استاندار قم و برخی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و نیرو‌های مسلح نیز در مراسم فوق حضور داشتند.

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه کازرون سال ۴۶ در شهرستان کازرون متولد شد.

وی، تحصیلات دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در این شهرستان گذراند.

دروس سطح را در حوزه علمیه کازرون گذراند و پس از آن ۸ سال در دروس خارج فقه حوزه علمیه قم شرکت کرد و در این مدت از محضر حضرات آیات مکارم شیرازی، فاضل لنکرانی، نوری همدانی و فاضل هرندی بهره برد.

حجت الاسلام خرسند از سال ۸۶ به عنوان دومین امام جمعه کازرون معرفی شد و در این مدت همواره دغدغه توسعه شهرستان، رفع مشکلات مردم و ارتقاء دینی شهرستان را داشت.

وی، در فعالیت‌های سیاسی فعال بود و در سال ۹۱ مجددا عضو شورای مرکزی حزب موتلفه شد.

حجت الاسلام خرسند از سال ۱۳۶۲ در حالی که در کلاس اول دبیرستان مشغول به تحصیل بود به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد و به خیل رزمندگان دوران دفاع مقدس پیوست و تا پایان جنگ به صورت متناوب در جبهه حضور داشت و پس از چند بار مجروحیت به درجه جانبازی نائل شد.

وی به واسطه علاقه‌ای که از کودکی به روحانیت داشت، مهر سال ۱۳۶۴ وارد حوزه علمیه کازرون شد و در نهایت در سال 1398 به شهادت رسید.