معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور:

غایت تعلیم و تعلم تزکیه است

شناسه خبر : 78198

1398/03/22

تعداد بازدید : 153

غایت تعلیم و تعلم تزکیه است
معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: تعلیم و تعلم امری مناسب است اما غایت تعلیم و تعلم تزکیه است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، نشست صمیمی فعالان فرهنگی مدارس علمیه خواهران استان کردستان با خانم ظهیری معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشوردر مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج برگزار شد.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: تعلیم و تعلم خیلی خوب است ولی باید توجه داشته باشید که غایت تعلیم و تعلم تزکیه است، در همه آیات تزکیه بر تعلم مقدم است جز در یک آیه، که در آن یک آیه هم خداوند متعال می خواهد مسیر تزکیه را مشخص کند.

وی افزود: عالمان می توانند راهبر جامعه برای رسیدن به پاکی و طهارت  باشند و مسیر نورانی علم انسان را در مسیر فلاح و رستگاری هدایت می کند .

خانم ظهیری حصول تزکیه را در تکرار  و تمرین چون موعظه پندی بر نفس خود دانست وگفت: نفس باید به بصیرت و آگاهی و روشنایی برسد همچنین فضا باید فضای اخلاقی باشد، امروز نگاه به چهره مادران شهدا بهترین درس اخلاق است، نگاه به دستان چروکیده مادر سخت کوشی که فرزند غیور ی را می پروراند که به این مرز و بوم خدمت کند، بهترین درس اخلاق و سبک زندگی است.

وی افزود: استادی که رعایت نظم و حظ مخاطب را می کند، درس اخلاق است، کسی که فرزند خودش را مراقبت می کند و آیین مهر ورزی را به هم نوعان یاد می دهد بزرگترین درس اخلاق را انجام داده است؛ بنابرین علم نور می آورد و یادگیری دل را نورانی می کند .

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: در بحث کمیت ما باید به تعداد طلاب بیفزاییم، اما در بحث کمیت آنچیزی که خیلی مهم است اثر بخشی است که برای ما مهم است به گونه ای که زینب گونه در میدان باشند؛ باید تعاملمان با نسل جدید باشد نسل جدید تشنه است نسل جدید ، نسل ندیده است بخش زیادی از آنها در جریان دفاع مقدس نبوده اند و این کار شماست که قلم به دست می گیرید شمایی که ارتباط برقرار می کنید .

وی با بیان اینکه نفوذ در اندیشه ها و قلب ها نیاز به کار تبلیغی و ترویجی دارد، افزود: اگر ادبیات عرب، تاریخ اسلام، بلاغت، تفسیر و غیره می خوانیم برای این است که بتوانیم پیام دین را در قالب های مختلفی ارائه کنیم و با زبان تخصصی با اقشار مختلف صحبت کنیم.