نگاهی به اقدامات مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

شناسه خبر : 78179

1398/03/20

تعداد بازدید : 150

نگاهی به اقدامات مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
مدیرعامل نشر هاجر در گفت‌وگو با خبرنگاران فعالیت‌ها و اقدامات مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، آقای شایانفر، مدیر عامل نشر هاجر در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه نشر هاجر به سمت و سوی تخصصی شدن در عرصه زن و خانواده قدم برداشته است، اظهار کرد: اقدامات انجام شده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب به صورت اختصاصی انجام شده است که یکی از آن‌‌ها طرح کتابانو بود.
مدیر عامل نشر هاجر با اشاره به طرح کتابانو افزود: این طرح مبتنی بر شناسایی کتا‌ب‌ها و نویسندگان زن با نگاه ویژه به بانوان طلبه و آثار زن و خانواده، شناسایی ناشرین فعال در حوزه زن و خانواده و تشکیل انجمن نویسندگان انجام شد.
وی ادامه داد: معرفی نشر هاجر از شیوه و طرق مختلف از جمله رایزنی با رادیو معارف و مستقر شدن آن در غرفه، حضور در برنامه زنده شبکه افق جهت معرفی مرکز نشر هاجر و فعالیت‌های این انتشارات، مصاحبه مدیرعامل و عوامل غرفه با شبکه‌های دو، سه، خبر سیما و رادیو قرآن و فرهنگ و گفتگو، تعبیه کتاب‌ها و تازه‌های نشر هاجر در دکور برنامه‌های زنده شبکه‌های مختلف سیما از فعالیت‌های صورت گرفته برای معرفی این انتشارات بود.
شایانفر با بیان اینکه غرفه نشر هاجر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب با حضور خواهران طلبه جهت معرفی آثار و پاسخگویی به مراجعین مدیریت می‌شد، خاطرنشان کرد: آثار تألیفی خواهران طلبه به صورت اختصاصی در غرفه مرکز نشر هاجر عرضه و معرفی شد.
مدیرعامل نشر هاجر افزود: مسابقه کتابخوانی نیز از طریق شبکه رادیو معارف با محوریت کتاب‌های کرامت زن برگزار کردیم که روزانه به ۳ نفر از شرکت کنندگان یک میلیون ریال اهدا شد.
وی افزود: در راستای راهبرد مدرسه‌محوری با همکاری معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران مقرر نمودیم تا پس از نظرسنجی از مدارس علمیه خواهران و تهیه فهرست از سوی کارشناسان معاونت پژوهش برای ۵۶ مدرسه با اولویت مناطق محروم کتاب تهیه گردد.
شایانفر به حضور افراد و شخصیت‌‌های مهم و رجال سیاسی که از غرفه نشر هاجر بازدید کردند اشاره کرد و گفت: از جمله بازدیدکنندگان از این غرفه فرزند مقام معظم رهبری، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین گلپایگانی» رئیس دفتر مقام معظم رهبری، «آیت‌الله اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه، «سردار جعفری» مسئول قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة‌الله الاعظم و «حجت‌الاسلام رضا مختاری» نویسنده، محقق و مدیرعامل موسسه کتاب‌شناسی شیعه بودند.
وی ادامه داد: «تیمسار امیر فولادی» ‌رئیس سازمان حفظ آثار ارتش جمهوری اسلامی، «سردار حسین دهقان» مشاور رهبر انقلاب در حوزه صنایع دفاعی نیروهای مسلح، « آقای حسینی کاشانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، «آقای آشنا» قائم مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب و «آقای میرسلیم» عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز از غرفه نشر هاجر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بازدید کردند.
مدیر عامل نشر هاجر عنوان کرد: گفت‌وگو و تعامل با ناشرین داخلی و خارجی برای تبادل و فروش آثار از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط مرکز نشر هاجر در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب بود.