معاون پژوهش مدرسه علمیه گله‌دار :

اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری است

شناسه خبر : 78165

1398/03/26

تعداد بازدید : 83

اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری است
معاون پژوهش حوزه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) گله دار اینترنت را ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری دانست به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم راست روش در نشست‌ علمی پژوهشی با عنوان بررسی فضای مجازی و آثار سوء آن بر زندگی فردی و اجتماعی و ارائه راهکارها گفت: یکی از وظایف روحانیت در فضای مجازی لزوم آشنایی با این فضا و ابزارهای مرتبط با آن است زیرا فضای مجازی هم از نظر جسمانی و روانی و هم از نظر اخلاقی و تربیتی آثاری را بدنبال دارد.
وی افزود: اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه افکار و اندیشه‌های بشری محسوب می‌شود به شرط آن که در راه صحیح استفاده شود و افراد باید برای ورود به دنیای مجازی اطلاعات کافی در اختیار داشته باشند تا دچار مشکلات مالی و اجتماعی نشوند.
استاد حوزه تاکید کرد: آثار اخلاقی ناشی از فضای مجازی را میتوان ایجاد مزاحمت‌های غیراخلاقی برای دیگران، روابط اینترنتی فرا زناشویی یا خیانت اینترنتی و دستیابی کاربران به محتویات مستهجن و مبتذل دانست.
وی با بیان اینکه فضای مجازی دارای تهدیدات و فرصت‌هایی است که باید آنها را شناسایی کنیم، ادامه داد: با شناخت کافی و صحیح از فضای مجازی می‌توانیم فعالیت در آن را هدفمند و از تهدیدات به عنوان فرصت استفاده کنیم.
استاد حوزه در پایان تصریح کرد: فضای مجازی، علاوه بر آثار روانی و اخلاقی، آثار تربیتی مانند عدم پایبندی به ارزش‌های خانوادگی و اجتماعی، منحرف شدن توجه از اهداف زندگی واقعی، نابودی خلاقیت، کاهش روابط و دید و بازدید بین افراد فامیل و دوستان و همچنین نبود حریم و حرمت در شبکه‌های اجتماعی که همگی از آثار مخرب و زیانبار فضای مجازی هستند، اشاره کرد.