پرونده انضباطی علیه قاضی اسلام ستیز کانادا بار دیگر متوقف شد

شناسه خبر : 78154

1398/03/20

تعداد بازدید : 101

 پرونده انضباطی علیه قاضی اسلام ستیز کانادا بار دیگر متوقف شد
یک قاضی اسلام ستیز در کبک کانادا که چند سال پیش زن مسلمانی را به خاطر حجاب از دادگاه اخراج کرده بود، بار دیگر از پیگرد انضباطی گریخت و پرونده علیه وی متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از گلوبال نیوز، قاضی دادگاهی در کِبک کانادا که به یک زن مسلمان به خاطر حجاب اجازه حضور در دادگاه را نداده بود، بار دیگر مورد پیگرد قرار نگرفت.

چندی پیش یک پرونده انضباطی علیه الینا مارنگو، این قاضی دادگاه که نسبت به یک زن محجبه تبعیض قائل شده بود تشکیل گردید و کارشناسان بر این باور بودند که در صورت اجرای حکم علیه وی، ممکن است حتی او را از مسند قضاوت عزل کنند، با این حال مسیر این پرونده به دلیل اقدامات مخرب و سنگ اندازی های قاضی اسلام هراس و حامیانش از پیشرفت باز مانده است.

سیستم رسیدگی مدعی شده اند که وی پیش از آغاز رسیدگی به پرونده خواستار بازنگری یک دستگاه قضایی شده که همین مسئله توقف رسیدگی به پرونده شکایت علیه او را موجب شده است. این قاضی پیش از این نیز تلاش کرده بود دیوان عالی کانادا را مجاب کند که این پرونده را مختومه اعلام کنند که ناموفق ماند.

رانیا العودی زن محجبه که در سال 2015 در جلسه دادگاهی شرکت کرد که مارنگو قاضی آن بود. این قاضی نژادپرست به رانیا گفت که اگر حجابش را درنیاورد به وی اجازه حضور در دادگاه را نمی دهد. رانیا با درخواست وی موافقت نکرده و توسط قاضی از دادگاه اخراج شد.