معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران کشور:

تبیین مجاهدت بانوان شهیده در دوران جنگ برای نسل جوان ضروری است

شناسه خبر : 78146

1398/03/19

تعداد بازدید : 145

 تبیین مجاهدت بانوان شهیده در دوران جنگ برای نسل جوان ضروری است
معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: تبیین نقش بانوان شهیده، جانباز و ایثارگر در دوران دفاع مقدس بخشی از رشادت و مجاهدت این قشر را به نسل‌های بعدی نشان می‌دهد.

معصومه ظهیری پیش از ظهر امروز در اجلاسیه گرامیداشت شهدای جامعه زنان استان کردستان که در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان برگزار شد، اظهار داشت: برای بازنگری و واکاوی اینکه پیش از انقلاب کجا بوده ایم و امروز در کجا قرار گرفته ایم باید در بین نماد و ارزش‌هایی که شهدا برای ما به ارمغان گذاشته اند جست و جو کنیم.

وی افزود: شهدا در طول دوران جنگ با راهبری از آرمان‌های امام شهیدان و امام راحل به ما این نکته را آموختند که حدیث وحدت، استقامت، پیروی از ولایت، پرچم داری و زیر نظر بیرق اسلام قرار گرفتن می‌تواند در بسیاری از میادین جنگ که دشمنان نظام علیه ما به راه انداخته اند، ما را به پیروزی برساند.

معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران کشور ادامه داد: در طول دوران جنگ همه به خوبی دیدند و به یاد دارند که قومیت‌ها چگونه رنگ باختند و همه برای حفظ اثالت ایرانی بودن خود و دفاع از خاک و ناموس خود وارد عرصه جنگ شدند.

ظهیری یادآور شد: در طول دوران جنگ هشت ساله زنان و مردان کرد، لر، بلوچ، ترک، عرب، گیلک و فارس در کنار هم قرار گرفتند و همه برای خلق یک حماسه بزرگ در مقابل هجمه‌های دشمن صف آرایی کردند تا پرچم نظام اسلامی ایران را برافراشته نگه دارند و در این راه بانوان نقش برجسته ای را ایفا کردند.

وی بیان کرد: البته این نقش برجسته بانوان در سرزمین مجاهدت‌های خاموش برجستگی بیشتری داشت و بانوان کردستانی از همان اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، مردان خود را به حمایت از انقلاب اسلامی تشویق کردند.

معاون فرهنگی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: بانوان کردستانی در روزهایی که کردستان به اشغال گروهک‌های ضد انقلاب درآمد در برابر توهین‌ها، تحقیرها و حتی کتک کاری‌های گروهک‌های ضد انقلاب صبر و بردباری پیشه کردند تا مردان مرد این سرزمین با خیالی آسوده تکلیف دشوار خود را در پاکسازی وجب به وجب این آب و خاک به سرانجام برسانند.

ظهیری اظهار داشت: در روزهایی که پیشمرگان مسلمان کرد برای پاکسازی کردستان از لوث وجود گروهک‌های ضد انقلاب، کوه‌های سر به فلک کشیده کردستان را زیر پا می‌گذاشتند، این شیر زنان کردستانی بودند که در نبود همسران و فرزندانشان، از شرف و عزت غیور مردان کرد دفاع می‌کردند.

گفتنی است رونمایی از دو جلد کتاب جیران و نقش زنان در دفاع مقدس و رونمایی از المان شهید ناهیده فاتحی کرجو از جمله برنامه‌هایی جنبی این اجلاسیه بوده است.