آیت‌الله العظمی صافی :

حج بهترین فرصت برای خودسازی زائران است

شناسه خبر : 78116

1398/03/18

تعداد بازدید : 83

حج بهترین فرصت برای خودسازی زائران است
حضور زائران ایرانی در سرزمین وحی فرصت بسیار مناسبی است که باید از این موقعیت به خوبی بهره گرفت.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب سرپرست حجاج ایرانی، حج را بهترین فرصت برای خودسازی زائران دانستند و خواستار زمینه‌سازی برای بهره برداری هر چه بهتر از این فرصت معنوی شدند.

ایشان تصریح کردند: حضور زائران ایرانی در سرزمین وحی فرصت بسیار مناسبی است که باید از این موقعیت به خوبی بهره گرفت.

این مرجع تقلید بیان داشتند: به برکت وجود مبارک اهل‌بیت علیهم‌السلام جای جای سرزمین وحی ارزشمند است و باید از حضور زائران به درستی استفاده کرد تا پیام اسلام به سایر مردم جهان منتقل شود.

معظم له، خواستار بهره‌مندی هر چه بیشتر از تجربیات گذشته در حوزه حج شدند و ادامه دادند: ظرفیت عظیمی در حج وجود دارد که نباید از آن غفلت کرد و کاری کنید که با برنامه‌ریزی مناسب این موقعیت برای تمامی زائران فراهم شود.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کردند: حج بهترین فرصت برای خودسازی زائران است و باید برای زائران این فرصت را فراهم کنیم تا به درستی اعمال و مناسک‌شان را انجام دهند و با دست پر به موطن خود برگردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نیز در این دیدار ضمن تقدیر از توصیه‌های مرجعیت از تلاش‌های گسترده بعثه مقام معظم رهبری به منظور فراهم شدن فرصت مناسب جهت انجام مناسک و همچنین انجام برنامه‌های فرهنگی و معنوی برای زائران ایرانی در سرزمین وحی خبر داد.