آیت الله العظمی سبحانی در دیدار نماینده ولی فقیه در حج:

عزّت و کرامت حجاج و امنیت زائران حفظ شود

شناسه خبر : 78115

1398/03/16

تعداد بازدید : 83

عزّت و کرامت حجاج و امنیت زائران حفظ شود
حضرت آیت الله سبحانی، عزّت و کرامت حجاج و تامین امنیت زائران را از مهمترین امور دانستند و بر جلوگیری از تبلیغ مبلغان فارسی زبان وهابی در بقیع تاکید داشتند که طبق تفاهمات از آن ممانعت بعمل آید.به گزارش خبرگزاری کوثر، حضرت آیت الله سبحانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین  عبدالفتاح نواب نماینده جدید مقام معظم رهبری در سازمان حج و زیارت، ضمن ابراز  خرسندی از انتخاب ایشان به این سمت   یادآور شدند: در برخی روایات اسلامی استفاده می شود که برخی حتی  درآمد  چند ساله خود  را پس انداز می کردند تا به سفر حج نائل شوند، این فریضه ای است که شاید در طول عمر هر مسلمان یکبار نصیب او شود.

ایشان تاکید بر استفاده ظرفیت ها برا ی هرچه بهتر برگزاری مناسک حج، و نظارت دقیق بر امور حج را به ایشان یادآور شدند و تاکید بر مفاد تواقنامه فیما بین ایران و عربستان در مورد حج را بسیار مهم و ضروری دانستند.

این مرجع تقلید عزّت و کرامت حجاج و تامین امنیت زائران را از مهمترین امور دانستند و بر جلوگیری از تبلیغ مبلغان فارسی زبان وهابی در بقیع تاکید داشتند که طبق تفاهمات از آن ممانعت بعمل آید.

حضرت آیت الله سبحانی نظارت بر اعمال و مناسک حجاج توسط عوامل روحانیون کاروانها، به خصوص تاکید بر تاخیر رمی جمرات در روز عید قربان  را خواستار شدند و گفتند: این عمل موجبات حوادث تلخ سالهای گذشته شده است.