رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس:

ایران تنها کشور حمایت کننده از تقریب مذاهب اسلامی است

شناسه خبر : 78081

1398/03/20

تعداد بازدید : 144

ایران تنها کشور حمایت کننده از تقریب مذاهب اسلامی است
رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس گفت: ایران تنها کشوری است که همیشه در سیاست داخلی و خارجی از تقریب مذاهب اسلامی حمایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان،  حجت الاسلام والمسلمین عراقی در اولین پیش نشست همایش "جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم انقلاب، بحث خود را با چند سوال از بیانیه گام دوم آغاز کرد و در بیان اهمیت بیانیه در آستانه 40 سالگی افزود: جمهوری اسلامی یک نظام و مراحلی همچون؛ تاسیس، ملت سازی و نهادینه سازی را طی کرده است که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) این را یک پیروزی می دانند که بعد از مرحله تاسیس و تثبیت، دوره توسعه و زیربنایی انقلاب آغاز شد.

وی به مقایسه انقلاب اسلامی با انقلاب شوروی و هند پرداخت و افزود: مقایسه این انقلاب ها به یک کار علمی نیاز دارد که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بسیار تاکید داشتند که حتما باید در این زمینه ها کار پژوهشی صورت بگیرد که نتیجه آن کارآمدی و دستاوردهای پژوهشی انقلاب اسلامی است.

رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس در قسمت دوم صحبت های خود به بازخوانی اندیشه های امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) در راستای همایش پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی در سال 1357 با آموزه های وحدت، همگرایی کشورهای اسلامی و تشکیل امت واحد اسلامی به پیروزی رسید.

حجت الاسلام والمسلمین عراقی افزود: ایران تنها کشوری است که همیشه در سیاست داخلی و خارجی از تقریب مذاهب اسلامی حمایت کرده است، به همین دلیل امام رخمینی(رضوان الله تعالی) وحدت را چاره ساز مسلمین می دانند.

وی ادامه داد: کنفراس اسلامی، نتیجه نگاه امام راحل(ره) است که در قانون اساسی اصل یازدهم با اشاره به قرآن و ملل اسلامی سیاست خود را به اعتلاف کشورهای اسلامی مورد توجه قرار دادند.

رئیس دانشگاه مذاهب شهرستان گنبدکاووس به فرمایشی از حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) می فرمایند که منظور از وحدت، وحدت اجتماعی است نه وحدت رأی و نفر، که در این وحدت اجتماعی همزیستی مسالمت آمیز برادری و برابری شرط است زیرا مشکلات امروز جامعه به دلیل بی توجهی به همین اصل و قرآن می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین عراقی در پایان با توجه به همایش "جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم"به تبیین چند موضوع جهت نگارش و شرکت در همایش پرداخت.