استاد حوزه:

شناخت شخصیت و اندیشه امام خمینی(ره) امری ضروری است

شناسه خبر : 78018

1398/03/18

تعداد بازدید : 92

شناخت شخصیت و اندیشه امام خمینی(ره) امری ضروری است
خانم معینی فر استاد مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آزادشهر گفت: در انقلاب اسلامی ایران تغییر در زندگی اجتماعی و هدایت ملت در برهه ای از زمان بر عهده امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بود، لذا شناخت شخصیت، اندیشه و مکتب ایشان ضروری است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مراسم سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) با سخنرانی خانم معینی فر با حضور جمعی از طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آزادشهر برگزار شد.

خانم معینی فر در این مراسم بیان کرد: تغییر در زندگی اجتماعی بشر بیش از هر چیزی نیاز به تلاش و فداکاری انسان های بزرگی دارد که حرکت و هدایت یک ملت را بر دوش می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: در انقلاب اسلامی ایران این امر مهم بر عهده امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بود، لذا شناخت شخصیت، اندیشه و مکتب ایشان ضروری است.

استاد مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) آزادشهر به بیان مکتب سیاسی امام و آثار حرکت ایشان در انقلاب اسلامی از دیدگاه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) پرداخت و افزود: مکتب سیاسی امام(ره) دارای نقاط برجسته ای از جمله اعتقاد صادقانه به نقش مردم، عینیت سیاست و معنویت و پاسداری از ولایت فقیه و عدالت اجتماعی است.

معینی فر افزود: با تجلی یافتن اندیشه و مکتب سیاسی امام در انقلاب اسلامی ایران، تحولات شگرفی در داخل و خارج از مرزهای ایران پدید آمد که نشان دهنده توانمندی و عظمت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) است.

وی افزود: احیای اسلام، بازگرداندن روح عزت به مسلمانان، احیای روحیه غرور و خودباوری در ملت ایران از جمله کارهای بزرگ حضرت امام(ره) بود.