عضو مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه قم:

مسئله رهبری از موضوعات مهم و حرکت دهنده در اسلام است

شناسه خبر : 78011

1398/03/18

تعداد بازدید : 111

مسئله رهبری از موضوعات مهم و حرکت دهنده در اسلام است
حجت الاسلام و المسلمین آلوستانی عضو مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه قم مسئله رهبری را از موضوعات مهم و حرکت دهنده در اسلام دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس ویژه برنامه مراسم ارتحال جانگداز امام خمینی(رحمه الله علیه) را با حضور حجت الاسلام و المسلمین آلوستانی در جمع طلاب، اساتید و کارکنان این مدرسه برگزار کرد.

در این مراسم حجت الاسلام آلوستانی بیان کرد: مسئله رهبری از موضاعات مهم و حرکت دهنده در اسلام است؛ کشور اسلامی ایران با رهبری مقتدرانه و آگاهانه امام خمینی رحمه الله علیه که برخواسته از رهبری الهی بود، شکل گرفت.

وی با بیان این مطلب که«طلبه باید عارفانه و زاهدانه زندگی کند» جمله ای ناقص است، افزود: گواه ناقص بودن این جمله، خوارج هستند که در یک شب قرآن ختم می کردند و اسلام را نابود کردند؛ خوارج زهد بدون بصیرت داشتند و حجت خدا امیرالمومنین(علیه السلام) را به درستی نشناختند.

عضو مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه قم گفت: عده ای با دستاویز قرار دادن مسئله زهد می خواهند چهره ناپسندی از مسلمانان را به جهان معرفی کنند در حالی که خداوند در آیه 31 سوره اعراف می فرماید: به هنگام نماز و انجام عبادت، لباس زیبا و پاکیزه بپوشید و به نام زهد از لباس های مندرس و کثیف استفاده نکنید.

حجت الاسلام والمسلمین آلوستانی بیان کرد: امام خمینی (حمه الله علیه) رهبری زاهد و دارای بصیرت سیاسی است و ما باید ایشان را الگوی عبادی-سیاسی خود قرار دهیم.