استاد حوزه:

مکتب سیاسی امام خمینی(ره) عامل مهم ایستادگی ملت ایران در راه انقلاب بود

شناسه خبر : 78005

1398/03/18

تعداد بازدید : 54

مکتب سیاسی امام خمینی(ره) عامل مهم ایستادگی ملت ایران در راه انقلاب بود
خانم لشگری استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) بندرترکمن گفت: عامل مهم تسلیم ناپذیری و ایستادگی ملت ایران در راه پر افتخار انقلاب فلسفه و مکتب سیاسی امام خمینی(رحمه الله علیه) است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم لشگری در ویژه مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) بیان کرد: شناخت انقلاب اسلامی در سایه شناخت رهبر کبیر انقلاب است، چرا که آغازگر زمزمه انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(رحمه الله علیه) بود؛ بنابراین، این انقلاب نقش حیاتی در بیداری امت اسلامی داشته است.

وی ادامه داد: امام خمینی(رحمه الله علیه) در مقاطع حساس و سرنوشت ساز انقلاب همواره با استواری و قاطعیت آنچه را که تشخص داده بودند، بی پروا و شجاعانه دنبال کردند و از آنجا که متکی به پشتوانه قوی ایمان و انگیزه الهی بودند، هرگز دچار سستی و تردید نمی شدند.

مبلغ حوزه عامل مهم تسلیم ناپذیری و ایستادگی ملت ایران در راه پر افتخار انقلاب را فلسفه و مکتب سیاسی امام خمینی(رحمه الله علیه) دانست و گفت: عینیت سیاست و معنویت از شاخصه های این مکتب است که معنویت از سیاست، سیاست از عرفان، سیاست و اخلاق از هم جدایی ناپذیرند.

لشکری اذعان کرد: معنویت، کانون اصلی در رفتار امام خمینی(رحمه الله علیه) بود، همه رفتارها و مواضع امام حول محور خدا و معنویت دور می زد.

وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه حضرت امام وابستگی فکری و فرهنگی از موانع استقلال بوده و زدودن مظاهر فرهنگی غرب مهمترین عامل خودباوری به حساب می آید، امام در برخورد با بیگانگان این نکته مهم را اصل و اساس سیاست خود قرار می دهند که دشمنان مرز استقلال و آزادی ما را جز عدول از همه هویت ها و ارزش های معنوی و الهی مان نمی شناسند.