امام جمعه قصرشیرین:

زندگی انسان بدون معنویت عین بردگی است

شناسه خبر : 77888

1398/03/21

تعداد بازدید : 235

زندگی انسان بدون معنویت عین بردگی است
امام جمعه قصر شیرین زندگی انسان بدون معنویت را عین بردگی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین ملکی ضمن بیان مقدمه ای در رابطه با خواندن قرآن به خصوص در ماه مبارک رمضان گفت: کسی که در مقام وصیت بیشتر به سفارش مسائلی می پردازند که که مهم و سرنوشت ساز باشد.

وی ادامه داد: یکی از وصایای رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) به امیرالمومنین علی(علیه السلام) تلاوت مستمر قرآن است.

وی افزود: بسیاری از عبادات هنگام مریضی، مسافرت یا جهاد در راه خدا از انسان ساقط می شود و یا تخفیف پیدا می کند اما خداوند تأکید دارند که در این موارد نیز سعی کنید تا می توانید قرآن بخوانید چرا که اگر انسان بدون معنویت و نورانیت زندگی کند عین بردگی است.

امام جمعه قصرشیرین با تأکید بر تلاوت همراه با تدبر قرآن تصریح کرد: بی گمان تلاوت به معنای خواندن و تدبر در معنای آن در خصوص کتاب های آسمانی از جمله قرآن، می بایست به عنوان امری روزانه انجام شود. زیرا خواندن و تدبر در آیات قرآن افزون بر ایجاد شناخت نسبت به هستی، فرمان هایی را نیز به خواننده منتقل می کند که بر پایه آن می تواند به سعادت دنیا و آخرت دست یابد.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی در پایان ضمن تقدیر از حوزه علمیه جهت اعزام مبلغان به مدارس سطح شهرستان و آموزش حفظ قرآن کریم به دانش آموزان ابتدایی خاطرنشان کرد: امید است که حوزه های علمیه در راستای آموزش تلاوت و مفاهیم قرآن کریم به ویژه میان دانش آموزان اهتمام ورزند که این مسیر باعث معنویت و نورانیت می شود.

تلاوت قرائت قرآن توسط قاری برجسته کشور(خانم سهرابی) و حافظ کل قرآن کریم(خانم چراغی) و تقدیر از فاطمه جهانگیری،حافظ 15جزء قرآن کریم(دانش آموز کلاس سوم ابتدایی)شهرستان قصرشیرین توسط مدیر و حافظ کل قرآن کریم، اقامه نماز جماعت مغرب وعشاء ودادن افطاری به طلاب از دیگر برنامه های این محفل قرآنی بود.