اعتراض مسلمانان به لایحه منع حجاب در کانادا

شناسه خبر : 77740

1398/03/09

تعداد بازدید : 198

 اعتراض مسلمانان به لایحه منع حجاب در کانادا
مسلمانان کانادا با ابراز مخالفت با لایحه منع حجاب در استان «کبک»، تأکید کردند که تصویب این لایحه موجب ترویج اسلام‌هراسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از آناتولی؛ بررسی لایحه ممنوعیت حجاب ددر کبک، دیروز سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت از سر گرفته شد و یکی از گروه‌های حامی حقوق زنان در این جلسه گفت که این طرح بحث‌برانگیز منجر به افزایش نقض حقوق زنان مسلمان می‌شود.

گروه جاستیس فم، ( Justice Femme) واقع در مونترال که در سال ۱۹۲۰ برای دفاع از حقوق زنان ایجاد شده، می‌گوید از زمانی که این لایحه در ماه مارس مطرح شده، آنها  بیش از ۴۰ مورد شکایت از سوی زنان محجبه دریافت کرده‌اند.

این لایحه، داشتن نمادهای دینی مانند حجاب برای مسلمانان، صلیب مسیحیان و «کیپا»(نوعی کلاه) برای یهودیان را در محافل و مشاغل عمومی ممنوع می‌کند.

در اوایل ماه جاری، صدها نفر از مردم مونترال‌ زنجیره‌ای انسانی را در اطراف ساختمان مجلس کبک ایجاد کردند تا به این لایحه اعتراض کنند. آنها می‌گویند که این طرح موجب تشدید اسلام‌هراسی و تنفر در سطح جامعه خواهد شد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا مخالفت خود را با این لایحه اعلام کرده و گفته است من با این مخالفم که دولت به زنان دستور بدهد که چه چیزی باید بپوشند و چه لباسی را نپوشند.