فراخوان همایش ملی تبیین گام دوم انقلاب اعلام شد

شناسه خبر : 77455

1398/03/04

تعداد بازدید : 193

فراخوان همایش ملی تبیین گام دوم انقلاب اعلام شد
به همت حوزه علمیه خواهران استان گیلان همایش ملی تبیین گام دوم انقلاب برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حوزه علمیه خواهران استان گیلان به منظور برگزاری همایش ملی تبیین گام دوم انقلاب از آثار همسو با این همایش استقبال می‌کند.

این همایش در چهار محور «معنویت و اخلاق در گام دوم انقلاب»، «اقتصاد در گام دوم انقلاب»، «حکومت در گام دوم انقلاب» و «تداوم چالش‌های نظام در گام دوم انقلاب» برگزار می‌شود.

محور «معنویت و اخلاق در گام دوم انقلاب» شامل موضوعاتی از قبیل حوزه‌ علمیه و ترویج سبک زندگی اخلاق‌مدار، راهکارهای افزایش معنویت و نشاط در جامعه، رسانه و نقش آن در افزایش و زدایش معنویت و نقش نظام حاکم در نشر و ارتقای اخلاق و معنویت است.

محور «اقتصاد در گام دوم انقلاب» موضوعاتی مانند نهادینه سازی مدیریت جهادی در حوزه‌های مختلف، حکومت و نقش آن در ارتقای بصیرت همه جانبه و اقتدار آفرینی نظام اسلامی از قِبَل تولید دانش را در بر دارد.

محور «حکومت در گام دوم انقلاب» نیز شامل موضوعاتی مانند نقش طهارت اقتصادی در مشروعیت حکومت اسلامی، رابطه‌شناسی انباشت ثروت با فساد و راهکارهای مقابله با آن، راهکارهای برون رفت از موانع و چالش‌های اقتصادی داخلی و خارجی، بازکاوی عوامل بستر ساز نابرابری اقتصادی و نقش حاکمیت در ترویج فرهنگ اقتصادی دین‌محور است.

محور «تداوم چالش‌های نظام در گام دوم انقلاب» نیز شامل موضوعاتی از قبیل راهکارهای استمرار و تقویت آرمان‌های انقلاب، واکاوی چالش‌های فراروی نظام اسلامی، بازخوانی عوامل مانایی انقلاب اسلامی، تمرکز زدائی قدرت و خدمت و توزیع عدالت اجتماعی و همچنین انقلاب تهدید تحریم و ظرفیت سازی آن است.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش تا 15 خردادماه سال جاری است، علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به پست الکترونیکی دبیرخانه این همایش به آدرس tabyingamedovom1398@gmail.com ارسال کنند.

گفتنی است شرکت در این همایش برای عموم پژوهشگران آزاد است.