قائم مقام معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم:

حکومت اسلامی به خواسته های مشروع یک مسلمان پاسخ می دهد

شناسه خبر : 77452

1398/03/05

تعداد بازدید : 124

حکومت اسلامی به خواسته های مشروع یک مسلمان پاسخ می دهد
قائم مقام معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم گفت: تنها نظام اجتماعی که به خواسته های مشروع یک مسلمان پاسخ می دهد، نظام زیبای حکومت اسلام است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از کردستان، حجت الاسلام و المسلمین اسدی در کارگاه مهدویت که در مدرسه علمیه حضرت فاطمه(سلام الله علیها) سقز برگزار شد، بر اساس کتاب نگین آفرینش بر ضرورت پرداختن به بحث مهدویت در ابعاد اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، تاریخی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: در بعد اعتقادی به استناد چند آیه و روایت؛ هر قومی امامی می خواهد و چون نسل بشر ادامه دارد، پس امامت نیز ادامه دارد.

وی ضمن تاکید بر اعتقاد به امام، لزوم شناخت او را شناخت راه مستقیم دانست و گفت: پس از پیامبر خدا، امام راه مستقیم الهی است و هرکس بخواهد به خدا ایمان داشته باشد و از او اطاعت کند باید از امام زمانش فرمان برد و لازمه اطاعت، شناخت امام و پذیرش امامت اوست.

قائم مقام معاونت پژوهش مرکز تخصصی مهدویت، بعد اجتماعی مهدویت را فکر و اندیشه عنوان کرد و گفت: از بین بردن یأس و از بین بردن نا امیدی از پیکره اجتماع از مهمترین آثار بعد اجتماعی مهدویت است و نه تنها شیعه بلکه تمام ادیان اعتقاد به منجی آخر زمان دارند و همه امیدوارند که با آمدن مهدی(عچ الله تعالی) یأس از بین می رود.

وی افزود: یک شخص مسلمان، باور قطعی دارد که تنها نظام اجتماعی که می تواند به خواسته های مشروع او پاسخ دهد و نظامی را براساس حق و عدالت شکل دهد، نظام زیبای حکومت اسلام است که شکل آن در عصر ظهور ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) تحقق خواهد یافت.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی پرداختن به دو بعد سیاسی و تاریخی در جامعه را از ضروریات دانست و گفت: برای آشکار شدن حقیقت و مبارزه با القائات دشمن که در صدد انحراف کردن عقاید مردم هستند، باید هوشیارانه مهدویت را تبیین کرد.