معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

بیش از 9500 جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان با حضور مبلغان خواهر یزد برگزار می شود

شناسه خبر : 77434

1398/03/04

تعداد بازدید : 61

بیش از  9500 جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان با حضور مبلغان خواهر یزد برگزار می شود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ جلسه قرآنی در طول ماه مبارک رمضان با حضور مبلغان خواهر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم حسن‌پور اظهار کرد: برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان هم در سطح مدارس علمیه استان و هم توسط مبلغان خواهر حوزوی در سطح شهرهای این استان در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: بانوان یزدی در این جلسات با روخوانی و روان خوانی قرآن کریم بیشتر آشنا می‌شوند و انگیزه حفظ موضوعی و حفظ قرآن در آن‌ها تقویت خواهد شد.
خانم حسن پور با اشاره به برگزاری جلسات ختم و تفسیر قرآن در سطح مدارس علمیه گفت: در حال حاضر در ۱۰ مدرسه علمیه خواهران استان این جلسات در حال برگزاریست که پیش بینی می‌شود در مجموع بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ جلسه قرآنی در سطح استان با حضور مبلغان خواهر برگزار شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به برگزاری مراسم احیای شب‌های قدر در ماه مبارک رمضان افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده این مراسم در پنج مدرسه علمیه خواهران برگزار می شود که سال‌های گذشته با استقبال خوب بانوان مواجه می‌شد.
خانم حسن‌پور با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها به صورت شاخص از طرف برخی مدارس سطح استان برگزار می‌شود، افزود: برنامه‌ها و مراسم‌های دیگری از جمله اجرای تئاتر مذهبی در مدارس، مراسم‌های ویژه به مناسبت‌های ولادت یا شهادت ائمه اطهار(علیه السلام)، پاسخگویی به مسائل شرعی و سوالات بانوان و غیره نیز از دیگر اقدامات در طول ماه مبارک رمضان است.