امام جمعه فسا:

روزه‌داری روح انسان را مقاوم می کند

شناسه خبر : 77421

1398/03/04

تعداد بازدید : 59

روزه‌داری روح انسان را مقاوم می کند
امام جمعه شهرستان فسا روزه را ضامن صحت و سلامت جسم دانست و گفت: از نظر روحی روزه‌داری روح انسان را مقاوم و اراده او را برای دستیابی به مطالباتش بالا می‌برد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین جمالی زاده در محفل انس با قرآن که همزمان با ایام ماه مبارک رمضان با حضور کلیه طلاب، کادر و اساتید در مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) فسا برگزار شد، با بیان اینکه ماه رمضان ماه میهمانی خداست، اظهار کرد: در این ماه خداوند همه بندگان را به صورت عمومی دعوت کرده و تبعیضی بین بندگان قائل نشده است، در واقع ماه رمضان ماه عظیمی است که اولش رحمت، میانش مغفرت و آخرش آزادی از آتش است و در این ماه حتی خواب بندگان عبادت محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر برکات و نزولات ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به اشاراتی که در قرآن کریم آمده، روزه‌داری سبب تزکیه نفس و درک حضور مستمر خداوند در زندگی می‌شود، رمضان ربیع القرآن و  قرآن کلام خداوند است و در این ماه خداوند به بندگان اجازه داده که با او حرف بزنند، پس این ماه، ماه خواندن قرآن و ذکر خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین جمالی زاده تصریح کرد: در این ماه بزرگ باید علاوه بر پرهیز از مبطلات، گوش، چشم و زبان و بطور کلی تمام وجود انسان روزه باشد و بندگی خدا را بکند، این ماه مبارک برای شست‌و شوی روح انسان و دوری از معاصی است.

موسس مدرسه  فاطمیه(سلام الله علیها) فسا در ادامه با اشاره به چرایی واجب شدن روزه بیان کرد: روزه ضامن صحت و سلامت جسم است و از نظر روحی روزه‌داری روح انسان را مقاوم و اراده او را برای دستیابی به مطالباتش بالا می‌برد، بنده ای که از طریق روزه‌داری روح و جسم خود را مقاوم کرده باشد قادر است به سایر اهداف ارزشمند نیز دست یابد.