فرمانده ناجا در بازدید از غرفه حوزه‌های علمیه خواهران در نمایشگاه قرآن مطرح کرد؛

نقش مهم حوزه علمیه خواهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی

شناسه خبر : 77376

1398/03/01

تعداد بازدید : 136

نقش مهم حوزه علمیه خواهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی
غرفه حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت میزبان برخی از شخصیت‌های کشوری بود که ضمن بازدید از این غرفه به ارائه توضیحاتی پیرامون جایگاه و نقش حوزه علمیه خواهران پرداختند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، بیست‌وهفت‌مین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» از ۲۱ اردیبهشت ماه آغاز و تا چهارم خرداد ماه در مصلای امام خمینی(ره) برپا می‌شود که البته بخش حوزوی این نمایشگاه که به عنوان یکی از بخش‌های نهادها و امور قرآنی به شمار می‌رفت، تا یکم خردادماه برپا بود.
مهم‌ترین بخش‌های نمایشگاه شامل «نهادها و امور قرآنی»، «آموزش و پژوهش»، «فروش محصولات فرهنگی»، «عترت»، «فرهنگ و هنر» و «فضای مجازی» است که هر کدام نیز از زیر مجموعه‌های مختلفی تشکیل شده‌‌اند.
به گفته حجت‌الاسلام سیدحسن طیب حسینی، مسئول بخش حوزوی نمایشگاه قرآن، امسال ۱۶ مرکز حوزوی در قالب ۱۰ غرفه در این نمایشگاه حضور داشتند.
وی می‌گوید: یکی از بخش‌های پر مخاطب این غرفه ها ارائه خدمات مشاوره‌ای است که در آن از حضور ۲۰ نفر از استادان مشاور حوزوی در موضوعات مختلف اعتقادی، احکام، پاسخ به شبهات، خانواده، فرق و ادیان، کودک و روانشناسی‌های تخصصی وغیره بهره برده می‌شد.
 

غرفه مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران همانند سنوات گذشته در بخش حوزوی بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن به عنوان یکی از غرفه‌های فعال حضور داشت و به ارائه انواع فعالیت‌ها پرداخت.
در این غرفه پایان‌نامه‌ها و کتاب‌های برگزیده و برتر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت و علاقه‌مندان در رابطه با محصولات مستقر در غرفه اطلاعاتی کسب کردند.
همچنین مرکز نشر‌ هاجر حوزه‌های علمیه خواهران کتاب‌های برگزیده خود را در این غرفه به نمایش گذاشت؛ این کتب شامل پایان‌نامه‌های برتر مرکز حوزه‌های علمیه خواهران بود که به صورت کتاب منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.
از سوی دیگر در غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، گزارش‌هایی از فعالیت‌های مراکز حوزه‌های علمیه به بازدیدکنندگان ارائه می‌شد؛ از جمله گزارش‌هایی که در این غرفه ارائه می‌شد شیوه تحصیل در سطوح 2، 3 و 4 حوزه‌های علمیه خواهران و آماری از ثبت‌نام‌کنندگان در این نهاد حوزوی بود.
غرفه‌های حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه بین‌‌المللی قرآن شامل بخش مشاوره نیز بود که استادان طلبه مشاور در آن حضور فعالی داشته و به ارائه مطالب دینی برای مراجعه کنندگان می‌پرداختند.

بر اساس این گزارش در زمان برپایی غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن این غرفه علاوه بر عموم مردم به ویژه بانوان، پذیرای برخی از شخصیت‌های کشوری نیز بود و مورد توجه آن‌ها قرار گرفت که گزارش آن در ادامه تقدیم مخاطبان معزز می‌شود.

بازدید حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور از غرفه حوزه علمیه خواهران در نمایشگاه بین‌‌المللی قرآن
حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران کشور در جریان بازدید از نمایشگاه قرآن پیرامون فعالیت‌های بخش حوزه در این نمایشگاه بیان کرد: آنچه در بخش حوزه می‌بینیم حساسیت حوزه را نسبت به نیازهای مردمی و پاسخگویی به مسائل واقعی و میدانی مردم به خوبی نشان می‌دهد.
وی افزود: وقتی به مجموعه غرفه‌ها نگاه می‌کنید تمرکز مطالب و آنچه پیش روی مردم قرار گرفته این است که سوالات و نیازهای مردم را در قالب‌های شکلی و متن‌های مختصر، ادبیات فاخر و به صورت جذاب و دلپذیر ارائه کند.
مردم روحانیت را مناسب ترین افراد برای مشاوره می‌دانند
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور، حضور مشاوران دینی در میان مردم و پاسخگویی به پرسش‌های آنان را سرمایه بسیار ارزشمندی دانست و عنوان کرد: در نمایشگاه قرآن خواهران و برادران فاضلی برای مشاوره حضور داشتند و مردم نیز برای نگرانی‌ها و سوالات خود روحانیون را مناسب‌ترین گروه برای پاسخگویی و مشاوره می‌دانند.
وی همچنین پیرامون غرفه مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: در این غرفه سعی می‌شود تصویری از مجموعه فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران و تلاش‌هایی که در حوزه‌های علمیه صورت می‌گیرد ارائه شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: تدبیری شد تا از طلاب و استادان مدارس حوزه علمیه تهران در غرفه حاضر شوند و با مردم ارتباط بگیرند و فعالیت‌های خود را عرضه کنند.
وی با بیان اینکه گزیده‌ای از پایان نامه‌های حوزه‌های علمیه خواهران نیز در این غرفه عرضه شده است، اظهار کرد: در بخش ارائه کتاب در نمایشگاه قرآن نیز فعالیت‌های خوبی انجام شده و همچنین فعالیت‌های مربوط با متون قرآنی و تفسیری در این نمایشگاه بین‌المللی ارائه شده است.
 


بازدید مدیر جامعه‌الزهرا(س) از غرفه حوزه‌های علمیه خواهران
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود مدنی با حضور در نمایشگاه بین المللی قرآن ضمن بازدید از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، در جریان روند فعالیت‌های غرفه این مرکز قرار گرفت.
مدیر جامعه الزهرا(س) در جریان این بازدید بیان کرد: ارائه گزارش فعالیت و ارتباط کارآمد با مردم می‌تواند پاسخگوی بسیاری از شبهات و توهمات مطرح شده در فضای مجازی باشد.
 


بازدید نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی از غرفه حوزه‌های علمیه خواهران
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از بازدیدکنندگان غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران بود و از برپایی چنین غرفه‌هایی تقدیر کرد.
 


نقش مهم حوزه علمیه خواهران در کاهش آسیب‌های اجتماعی
سردار حسین اشتری، از دیگر شخصیت‌های کشوری بود که در بازدید از نمایشگاه بین‌المللی قرآن در غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حضور پیدا کرد.
فرمانده نیروی انتظامی کشور در این بازدید، ضمن بررسی موضوعات برخی از پایان‌نامه‌های خواهران طلبه، نقش حوزه‌های علمیه خواهران را در کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه زنان مهم برشمرد.
 


بازدید معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور یکی دیگر از مهمان غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن بود.
وی ضمن قدردانی از مسئولان غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از محصولات فرهنگی و پژوهشی ارائه شده نیز بازدید کرد و به بیان مطالبی پیرامون نقش آفرینی حوزه‌های علمیه خواهران در حوزه زنان و خانواده پرداخت.
 

بازدید رئیس کارگروه قرآن و عترت بنیاد خاتم الاوصیاء(عج)
دکتر محمدعلی خواجه پیری، رئیس کارگروه قرآن و عترت بنیاد خاتم الاوصیاء(عج) نیز از دیگر بازدیدکنندگان غرفه مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در بیست‌وهفتمین نمایشگاه قرآن بود که در جریان فعالیت‌های این نهاد حوزوی قرار گرفت.