معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

بیش از 700 برنامه تبلیغی توسط بانوان مبلغ در ابتدای سالجاری انجام شد

شناسه خبر : 77347

1398/03/22

تعداد بازدید : 192

بیش از 700 برنامه تبلیغی توسط بانوان مبلغ در ابتدای سالجاری انجام شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد از اعزام ۴۰۲ نفر از مبلغان مدارس علمیه خواهران استان یزد از ابتدای امسال در ۷۶۴ مورد اعزام برنامه های تبلیغی در ابتدای سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش خبر گزاری کوثر  از یزد، خانم حسن پور با بیان اینکه امر تبلیغ دین هیچ موقع تعطیلی ندارد و همیشه در صدر امور جای دارد، گفت: دین اسلام همیشه متعالی بوده و برای تمام مراحل زندگی انسان دارای آیین و احکام است.

وی تصریح کرد: بانوان مبلغ حوزه علمیه خواهران از ابتدای سال 98 و در ایام تعطیلات نوروز نیز مانند همیشه فعال و پویا در جمع مردم حضور یافتند و به نشر موازین اخلاق و فرهنگ اسلامی در جامعه پرداختند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به اینکه خواهران مبلغ حوزوی استان یزد، در تعطیلات ایام عید سال 98، در چهار عرصه به فعالیت پرداختند، افزود: در ابتدای بهار که با بهار معنویت و  ایام اعتکاف همراه بود، 169 مبلغه در 294 جلسه به مساجد اعزام شدند و به تبیین احکام اسلامی، موازین اخلاقی، اهداف و ثمرات اعتکاف در بین زنان و دختران معتکف در مساجد پرداختند.

خانم حسن پور، یکی دیگر از عرصه فعالیت مبلغان خواهر در تعطیلات نوروز 98 را حضور در کاروان راهیان نور برشمرد و اظهار کرد: با توجه به فرمایش امام خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر اینکه«زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» و الحمد لله مردم ما در ایام نوروز به این امر مهم توجه بیشتری دارند تعداد 63 نفر از مبلغان خواهر در 75 اعزام، با همراهی کاروان راهیان نور به نشر فرهنگ ایثار و شهادت در بین زائران راهیان نور پرداختند.

وی، سومین عرصه فعالیت مبلغان خواهر در این ایام را حضور در امامزاده ها، بقاع متبرکه و اماکن تاریخی دانست و  نمونه این همکاری را  شرکت در طرح طوبی نام برد و گفت: طرح طوبی به همت نیروی  انتظامی استان یزد و با همکاری حوزه علمیه خواهران استان یزد در ایام نوروز برگزار شد که در راستای تذکر لسانی برای جلوگیری از منکر و دعوت به معروف بود.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد ادامه داد: این طرح در مجموع به مدت ۱۷ روز به صورت جدی در اماکن مختلفی از قبیل مسجدجامع، امیرچخماق، زندان اسکندر یا مدرسه ضیائیه، تالارآینه، باغ دولت آباد و آتشکده با همت خواهران حوزوی با شیوه ای مطلوب انجام گرفت.

خانم حسن پور تصریح کرد: در مجموع 170 نفر از مبلغان خواهر در 395 اعزام در امامزاده ها، بقاع متبرکه و اماکن تاریخی استان فعالیت داشته اند.