مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان:

بهترین راه اصلاح سبک زندگی مراجعه به قرآن کریم است

شناسه خبر : 77343

1398/03/04

تعداد بازدید : 53

بهترین راه اصلاح سبک زندگی مراجعه به قرآن کریم است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان، بهترین راه اصلاح سبک زندگی را مراجعه به قرآن کریم و الگوگیری از سبک های زندگی ارائه شده در آن دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم حسینی واعظ در ویژه مراسم محفل انس با قرآن که از سوی مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان با حضور اساتید، کادر، طلاب و جمعی از بانوان این شهرستان برگزار شد، با استناد به آیه 185 سوره مبارکه بقره، عظمت ماه مبارک رمضان را به نزول قرآن دانست و بیان کرد: یکی از دستورات قرآن کریم در ماه مبارک رمضان؛ دستور به روزه گرفتن است؛ بر اساس آیه فوق، اهمیت و فضیلت این ماه به نزول قرآن در این ماه می باشد.

وی خاطرنشان کرد: بهترین راه برای اصلاح سبک زندگی، مراجعه به قرآن کریم و الگوگیری از سبک های زندگی ارائه شده در آن است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان ضمن تاکید بر اینکه برای معرفی قرآن باید به خودِ قرآن و ائمه معصومین(علیهم السلام) و انبیاء الهی به عنوان تالی تلو قرآن مراجعه کرد، افزود: اوصاف بسیاری در قرآن برای این کلام وحی ذکر شده که حاکی از بخش هایی از حقیقت آن است، چنانچه می توان از این اوصاف به کتابی اشاره کرد که هیچ ابهامی در آن وجود نداشته، روشنگر راه تقواپیشگان و راهنمای پرهیزکاران است "ذلک الکتاب لاریب فیه هدی للمتقین" .

حسینی واعظ با اشاره به محجوریت قرآن در بین مردم، بر توجه به مضامین و عمل به دستورات آن تاکید و به تلاوت قرآن همراه با تأمل و تفکر در آیات آن بویژه در ماه رمضان توصیه کرد.

وی عنوان کرد: از دیگر ویژگی های قرآن کریم این است که مایه بصیرت برای عموم مردم و موجب هدایت و رحمت پروردگار برای اهل یقین می باشد. "هَذَا بَصَائِرُ لِلنَّاسِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّقَوْمٍ يُوقِنُونَ".

استاد مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گرگان خاطرنشان کرد: جهت برقراری ارتباط با قرآن، باید ابتدا نسبت به جایگاه و منزلت قرآن شناخت و معرفت پیدا کرده و پس از آن نیاز خود را نسبت به آن بشناسیم؛ توجه به این نکته حائز اهمیت است که نگاه ما به قرآن باید نگاه درمان جویانه باشد.

حسینی واعظ تصریح کرد: جهل به قرآن موجب می شود که انسان نتواند ارتباط صحیحی با قرآن ایجاد کند و با آن مأنوس شود اما انس با قرآن موجب رفع جهالت و حل شبهات و مبهمات خواهد شد.

وی در پایان بار دیگر بر تلاوت و تدبر در قرآن کریم بویژه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.