مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد:

توسعه رزق یکی از آثار صله رحم است

شناسه خبر : 77269

1398/02/31

تعداد بازدید : 67

توسعه رزق یکی از آثار صله رحم است
مدیر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها یزد) صله رحم را یکی از آثار صله رحم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، نشست ترتیل خوانی و تفسیر قرآن کریم به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد برگزار می شود.

خانم نیکپور در  تفسیر آیه 27 سوره بقره با اشاره به عبارت« و ینقضون عهد الله من بعد میثاقه» گفت: خداوند متعال به دنبال پیمان‌های مختلف فطری، شرعی یا واجبات الهی و پیمان عرفی که از انسان گرفته است، وفا کردن به این پیمان‌ها را از او انتظار دارد اما انسان فاسق، عهد و پیمان‌های خویش با پروردگارش را می‌شکند و از مفاد عهدهای الهی سرپیچی می کند.

وی با تلاوت عبارت« و یقطعون ما أمرالله به أن یوصل» به اهمیت صله رحم اشاره کرد و افزود: روایات اسلامی با اهتمام ویژه به پیوندهای خویشاوندی، آثاری همچون توسعه رزق، طولانی شدن عمر، بهره مند شدن از مقام‌های مخصوص بهشتی، آسان شدن حساب قیامت و غیره را برای آن برمی شمارد و مسلمانان را به برقراری صله ارحام حتی در حد نوشاندن آب و سلام کردن تشویق می کند.

مدیر مدرسه  علمیه خواهران الزهرا(س) یزد، ضمن بیان چهار ویژگی ماه رمضان در خطبه شعبانیه اظهار داشت: تسبیح بودن نفس‌های انسان، عبادت بودن خواب او، مقبولیت اعمال و استجابت دعای وی از برکاتی هستند که در این ماه، هر مسلمانی را بهره مند خواهند کرد.

وی اجابت دعا را به معنای توجه خدا به انسان دانست و افزود: گاهی به دلیل فراهم نشدن اسباب عمل و یا حکمت و مصلحت خداوند، دعاهای انسان به اجابت نمی رسد که این موارد نباید موجب نا امیدشدن انسان و دست برداشتن از دعا شود.