عضو مجلس خبرگان رهبری:

خالی کردن کشور از جوانان یکی از ابزارهای دشمن است

شناسه خبر : 77265

1398/02/31

تعداد بازدید : 69

 خالی کردن کشور از جوانان یکی از ابزارهای دشمن است
عضو مجلس خبرگان رهبری، خالی کردن کشور از جوانان را یکی از ابزارهای دشمن دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، آیت الله فاضل گلپایگانی در نشست تربیتی که به مناسبت ضیافت افطاری مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) اشکذر برگزار شد، با بیان نکاتی از بیانیه گام دوم رهبری گفت: یک بخش از بیانیه گام دوم مربوط به خانم‌هاست، شما به عنوان بانوان طلبه باید این نکات را بدانید که یکی از ابزارهای دشمن، خالی کردن کشور از جوانان است.

وی ادامه داد: به دلیل تبلیغات غلط از جمله شعار فرزند کمتر زندگی بهتر و تشکیل زندگی در سنین بالا و راحت طلبی، فرزند آوری کاهش پیدا کرد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه اکنون جامعه ما به سوی پیری در حال حرکت است، چنانچه هر چه زودتر برای جلوگیری از این امر تصمیم گیری نشده و راه حلی پیدا نشود در جامعه به مشکل بر می‌خوریم؛ در روایات داریم زنی خوب است که مولد باشد، یعنی زیاد فرزند بیاورد.

وی ادامه داد: رشد جمعیت در اهل تسنن به شدت در حال افزایش و در جامعه شیعی رو به کاهش است و هر مرد از اهل تسنن حداقل 40 نفر بر نسل خود اضافه می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: نکات بیانیه گام دوم در مجلس خبرگان مطرح و بر اجرایی همه موارد آن و ابلاغ به مواضع ذیربط و اجرایی شدن همه موارد آن تاکید شد که یکی از این موارد فزونی جمعیت است و باید بدانیم از کمبود جمعیت آسیب جدی می‌بینیم و شیعیان در حال کاهش جمعیت هستند.

وی ادامه داد: شیعیان باید از امام علی(علیه السلام) زیاد یاد کنند که این امر نیاز به تبلیغ دارد.

آیت الله فاضل گلپایگانی تاکید کرد: در جمهوری اسلامی ایران یکی از ارکان جامعه اسلامی همسران هستند و همسر خوب کسی است که در امور خانه داری، فرزندداری و شوهرداری فرهنگ بالایی داشته باشد یعنی مردی خوشبخت است که یک همسر فهمیده اهل زندگی داشته باشد.

وی ادامه داد: فلسفه خلقت این است که عالم شویم و نسبت به خداوند معرفت پیدا کنیم، احکام را بشناسیم و با تقوا باشیم و به اعلا علّیین برسیم و قرب به خدا پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در جمهوری اسلامی، بعد از انقلاب، حوزه‌های علمیه، به خصوص حوزه‌های خواهران گسترش پیدا کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: زمانی که خواهران به حوزه بیایند بازتاب بیشتری در جامعه و به خصوص در خانواده‌ها دارد زیرا خواهران دارای استعدادهای خوبی هستند و در زمینه‌های مختلف علمی و تربیتی می‌توانند رشد و نمو خوبی داشته باشند همانگونه که امام خمینی(رحمه الله علیه) در رابطه با اهمیت تأثیر خانم‌ها در جامعه فرمودند که«از دامن زن مرد به معراج می‌رود.» یعنی خانمی که با فرهنگ خوبی بزرگ شود می‌تواند امت واحده باشد.

در ادامه مراسم، طلابی که به تازگی دارای فرزند شده بودند و همچنین به طلابی که فرزند بیشتری داشتند، از طرف مدیر محترم مدرسه علمیه فاطمیه(سلام الله علیها) اشکذر، هدایایی به رسم یاد بود و تشویق طلاب به فرزندآوری اهدا شد.