امام جمعه تویسرکان:

جوانان مخاطب خاص بیانیه گام دوم انقلاب هستند

شناسه خبر : 77233

1398/03/05

تعداد بازدید : 71

جوانان مخاطب خاص بیانیه گام دوم انقلاب هستند
امام جمعه تویسرکان بیان کرد: در بیانیه گام دوم جوانان به دلیل تاثیرپذیری زیاد به طور خاص مورد خطاب قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از همدان، آقای موحدی در جلسه درس اخلاق که با حضور طلاب و اساتید مدرسه علمیه تویسرکان برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: خداوند در قرآن می فرماید که«گروهی را تغییر نمی دهد مگر اینکه خودشان تغییر کنند.» که در انقلاب ما با وجود رهبری امام خمینی(رحمة الله علیه) باز هم اگر حضور مردم نبود، انقلاب به پیروزی نمی رسید.

وی با بیان اینکه خطاب بیانیه گام دوم انقلاب عموم مردم است، افزود: در بین مردم، جوانان به دلیل تاثیرپذیری زیاد به طور خاص مورد خطاب هستند، یک جوان باید به این نتیجه برسد که می تواند در جامعه تحول ایجاد کند و این در حالی است که جامعه نیز به این توانایی جوان اعتقاد داشته باشد.

وی بیان کرد: در انقلاب جوانان با ورود به عرصه و مقاومت در جنگ، ایران را به دست دشمن ندادند، چنانچه رهبر انقلاب(مد ظله العالی) می فرمایند که« انقلاب ما تنها انقلابی است که بعد از رسیدن به چهل سالگی به ارزشهای خود پشت نکرده است.» زیرا استقلال و آزادی با فطرت انسان سازگار است و هر طبعی خواهان آن است و انقلاب نیز چارچوب خاصی دارد و تغییر پذیر نیست.

آقای موحدی در ادامه با اشاره به ایستادگی و مقاوت مردم ایران گفت: ایران در برابر بلوک شرق و غرب ایستاد و بعد از فروپاشی شرق این تقابل ایران و غرب است که نمایان شده است.

وی ادامه داد: ایران همواره روی ارزشهای انقلاب پافشاری می کند زیرا یک کشور امام زمانی است و این انقلاب موجب شد کشوری که همیشه زیر یوغ استکبار بوده؛ رو در روی این استکبار بایستد و این باعث سرفرازی ملت ایران است.

وی به دستاوردهای علمی ایران اشاره کرد و گفت: ایران قبل از انقلاب از نظر علمی هیچ دستاوردی نداشت و ذخایر نفتی را هم غرب چپاول می کرد و شعار ما نمی توانیم رواج پیدا کرده بود و کاملا به کشورهای دیگر  وابسته بود اما اکنون با اینکه کشورهایی مثل آمریکا و اسرائیل در فناوری بسیار پیشرفت داشته است؛ اما ایران از آنها جلوتر است و این در حالی است که ایران از صفر شروع کرد و  امام  نیز فرمودند که« شما وارد شوید، می توانید.» این همان ولایت تکوینی جزییه ایشان بود، که ایران را به حرکت درآورد..

وی ادامه داد: ژ اینکه امام یا رهبری می فرمایند که« شما می توانید» یعنی دستی از غیب وجود دارد که این انقلاب را نگهداری می کند همان طور که تاکنون مشاهده شده است.

وی اضافه کرد: ایران در بسیاری از علوم از بسیاری از کشورها جلوتر است، در جریان هسته ای هم دشمن تا می توانست کارشکنی کرد، ولی ایران به لطف الهی به این فناوری دست پیدا کرد که این در حالیست که بسیاری، جوانان ایران را بدبخت می دانند؛ زیرا بوق های تبلیغاتی دشمن بسیار فعال است و این ناشی از ناقص بودن اطلاع رسانی ما است که توانایی ایران بیان نمی شود و از آن طرف دشمن لحظه به لحظه علیه ایران برنامه تبلیغی دارد و این یکی از وظایف طلاب است که این روشنگری را داشته باشند.

وی گفت: در بحث اقتصاد اگر فرمایشات و شعارهای رهبری(مد ظله العالی) به کار گرفته شود، ایران خودکفا می شود و با بکارگیری نیروهای جوان و با استعداد دیگر نیازی به کشورهای دیگر نیست.

وی بیان کرد: ما باید نگاهی به گذشته ایران داشته باشیم که از کجا به کجا رسیده ایم و نکته ای که بسیار مهم این است که ما بنای پیشرفت داریم و به عقب برنمی گردیم بنابرین باید به مردم امید دهیم و یاس را از جامعه دور کنیم و انشاالله زمینه ساز ظهور حضرت صاحب الامر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشیم.