مشاور مدرسه علمیه گله دار:

بزرگترین معلم فرزندان والدین هستند

شناسه خبر : 77228

1398/03/04

تعداد بازدید : 96

بزرگترین معلم فرزندان والدین هستند
مشاور مدرسه علمیه گله‌دار گفت: بزرگترین معلم فرزندان با توجه به ارتباط زیاد کودک با پدر و مادر، والدین هستند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم اکبری در جمع بانوان شهر گله دار به نحوه برخورد والدین با فرزند اشاره کرد و گفت: با توجه به ارتباط زیاد کودک با پدر و مادر، همه رفتار و اخلاق والدین مورد توجه کودک قرار می‌گیرد، بر همین اساس والدین باید فضائل و سجایای اخلاقی و اسلامی را در عمل و رفتار خود نشان داده و رذائل اخلاقی را در حوزه‌ تربیت کودک از خود بروز ندهند زیرا هدف خداوند متعال از آفرینش انسان شکوفایی فضائل اخلاقی و تربیت انسان بوده است.
وی تصریح کرد: بزرگترین معلم فرزندان،  خود والدین هستند،  در صورتی که آنها از رفتار صحیح،  معاشرت و کلام درست برخوردار باشند.
وی با اشاره به اینکه ازدواج صحیح افراد در بحث نهاد خانواده اهمیت زیادی دارد، گفت: زمانی که خانواده‌ای تشکیل و فرزندی متولد می‌شود، والدین در قبال فرزند باید احساس مسئولیت کنند، چون در عالم آخرت مورد پرسش و  پاسخ قرار می‌گیرند.
مشاور مدرسه گله دار در ادامه افزود: فرزندان امروز، پدران و مادران و مسئولان فردایند اگر به قدر کافی و به شایستگی محبت نبینند، به کمبود عاطفه دچار می‌شوند و در آینده، جامعه با نشاطی نخواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه طبق آیات قرآن، انبیاء الهی علاوه ‌بر مأموریت تعلیم، تربیت بشر را نیز بر عهده داشته‌اند، افزود: ما اگر در جامعه بتوانیم آموزه‌ها و  شاخص‌های دینی را در تربیت نسل خود اعمال کنیم می‌توانیم از آسیب‌های زیادی که بشر را تهدید می‌کند،  پیشگیری کنیم.